Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Gültepe Mahallesi Kadir Akkaş Halk Merkezi içinde yer alan Eksi 25 Çocuk Köyü’nde çocuklarla bir araya geldi. Çocuklarla sohbet eden Başkan Kurt, onlarla oyun oynadı ve çocuklarla birlikte ‘Çocuk Haklarına Yolculuk’ adlı, çocukların haklarını anlatan kitapçığı okudu.

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü kapsamında Kadir Akkaş Eksi 25 Çocuk Köyü’nde çocuklarla bir araya geldi. Önce oynadıkları oyunu Başkan Kurt’a anlatan çocuklar, sonra Başkan Kurt ile birlikte oyun oynadı.

Çocukların duygularını not ettikleri maket evi inceleyen Başkan Kurt, burada çocuklar tarafından yazılan not kağıtlarını okudu. Çocukların da kendisine katılması ile beraber, birlikte çocuk hakları sözleşmesi maddelerinin yer aldığı UNİCEF tarafından hazırlanan ‘çocuk haklarına yolculuk’ adlı kitabı okudular. Başkan Kurt, çocuklara “Haklarınızı öğrenin ve hiç birinden vazgeçmeyin. Büyüklere de haklarınızı öğretin” dedi. 

Ardından da Kadir Akkaş Eksi 25 Çocuk Köyü’nün bahçesinde oyun oynayan çocuklara eşlik etti. Çocuklar önce oynadıkları oyunu Başkan Kurt’a öğretti, sonrasında da beraber oyun oynadı. Başkan Kurt’un Kadir Akkaş Eksi 25 Çocuk Köyü’ndeki ziyareti, toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

"Girişimcilik Zirvesi' 22" "Girişimcilik Zirvesi' 22"