Eskişehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulselam Er, uluslararası performans sporcuları yetiştirmek için Olimpik Hazırlık Merkezi” tesisi inşa etmeyi planladıklarını belirtti.

Efsane Kaptan sorumluluk aldı Efsane Kaptan sorumluluk aldı

Eskişehir’in kültür olarak tam bir spor kenti olduğunu ifade eden Müdür Abdulselam Er, çeşitli spor branşlarında uluslararası başarıların elde ettiğinden bahsetti. Şehrin genç popülasyonundan dolayı dinamizm kazandığını vurgulayan Er, Gençlik ve Spor Müdürlüğü olarak kentin tüm spor kulüplerini ve antrenörlerini desteklediklerini dile getirdi. Başarılı kulüplerin, sporcuların ve antrenörlerin bir kenara bırakıldığında başarı elde edilemeyeceğini vurgulayan Müdür Er, “Bu bir takım çalışmasıdır” şeklinde konuştu.
“Bu sporcular önce Türk Milli Takımı’nı sonra da Eskişehir’i temsil ediyorlar”
Yüzme, atletizm ve dövüş sporlarındaki altyapı eksiklerinin ivedilikle tamamlamaya çalıştıklarından söz eden Abdulselam Er; “Konya’da düzenlenen İslam Oyunları’da mücadelede eden sporcularımız, başta Türk Milli Takımı olmak üzere Eskişehir’i de temsil ediyorlar. Bu sporcular bizim için bir gurur kaynağıdır. Sümeyye Boyacı, Sudem Denizli, Alperen Karahan, Edanur Tulum ve Ayça Fidanoğlu gibi birçok Eskişehirli uluslararası sporcularımız, Türk Bayrağını dalgalandırmak için müsabakalara çıkıyor. Bunlar, kolay başarılar değil. Çok profesyonel çalışmalar neticesinde güzel neticeler elde ediyorlar. Biz, elimizden geldiğince böyle isimleri onurlandıracağız” dedi.