Atanarak göreve gelen İYİ Parti Eskişehir İl Başkanı Emine Edizgil, biraz önce tamamlanan genel kurulda seçilerek yeniden göreve geldi. Edizgil, kullanılan 854 oyun 318’ini alarak yeniden il başkanı oldu.

İYİ Parti’de 2. Emine Edizgil dönemi başladı.

İYİ Parti'de 3. Olağan İl Kongresi tamamlandı. Atatürk Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlenen genel kurulda iki aday yarıştı. Mevcut İl Başkanı Emine Edizgil'in mavi listeyle rakibi Hüseyin Arabacı'nın ise beyaz renkli liste ile yarıştığı kongrenin kazananı Emine Edizgil oldu.

Divan başkanlığını Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Şenol Sunat’ın üstlendiği genel kurula ilgi çok büyük oldu. 600 Delegenin 854’ünün oy kullandığı kongre sonrası mevcut Başkan Emine Edizgil 318 oy, rakibi Hüseyin Arabacı ise 262 oy aldı. Kullanılan 4 oy ise geçersiz sayıldı.

Ses Heyetinden Büyükerşen'e Ziyaret Ses Heyetinden Büyükerşen'e Ziyaret

BİRİNCİ PARTİ OLACAĞIZ

Kongre sonrası sahneden bir konuşma yapan İl Başkanı Emine Edizgil kongrenin kaybedeni olmadığını anlattı. Demokratik bir seçim olduğu için bir kazanan ve kaybeden olacağını söyleyen Edizgil, tek kazananın ise partileri olduğunu kaydetti. Birlik ve beraberlik içerisinde iktidara yürüyeceklerini söyleyen Edizgil, birinci parti olacaklarını da öne sürdü.

Hüseyin Arabacı ise yaptığı konuşmada, İl Başkanlığına seçilen Edizgil’i kutlayarak görevinde başarılar diledi.