Odunpazarı Kent Konseyi Tiyatro Çalışma Grubu, “Kim Konuştu?’’ adlı kadına şiddeti konu alan oyununu Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde 23. Kez izleyici ile buluştu.

Odunpazarı Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Odunpazarı Kent Konseyi Gönüllü KİM Tiyatro Çalışma Grubunun 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele günü etkinlikleri kapsamında sergilediği oyun seyirciye yine duygusal anlar yaşattı.

BKM Mutfak, İKAF’23 İle Genç Yetenekleri Arıyor BKM Mutfak, İKAF’23 İle Genç Yetenekleri Arıyor

Eskişehirli tiyatro severlerin yoğun ilgi gösterdiği oyun sonunda konuşan Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru Odunpazarı Kent Konseyi Tiyatro Çalışma Grubu Kim Tiyatro Ekibi yönetmeni Gizem Şahingil’e teşekkür ederek, her türlü şiddetin artık son bulması ve Tiyatro Çalışma Grubu’nun kadına şiddet konusunda işaret eden oyununu bir çok kez sergilediklerini, artık kadına şiddetin son bulması ve bu oyunu sergilemek zorunda kalmamalarını istediklerini belirtti. En son oyunu 8 Mart 2022 tarihinde gösterime sundukları ve o günden beri maalesef 329 kadının öldürüldüğünü dile getirdi. Başkan Kumru Kent Konseyinin görevinin kamuoyu oluşturmak ve toplum vicdanına seslenmek olduğunu belirtti.  Oyun esnasında duygulu anlar yaşayan izleyiciler, finalde kim tiyatro ekibini ayakta alkışladı.