Odunpazarı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşlardan gelen şikâyet üzerine Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ile birlikte Hamamyolu bölgesinde dilencilere yönelik operasyon gerçekleştirdi.

Odunpazarı Uğur Mumcu’yu Unutmadı Odunpazarı Uğur Mumcu’yu Unutmadı

Geçtiğimiz gün EHA'nın "Hamamyolu Ablukada" başlığıyla yer verdiği ve dilencilerin hem vatandaş hem de esnafa sürekli sıkıntı yaşattığı ile ilgili haberin ardından Odunpazarı Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler başta Hamamyolu olmak üzere çarşı bölgesinde bulunan ve kalabalık gruplar halinde dolaşan yabancı uyruklu dilencilere yönelik şikâyetler üzerine gerçekleştirilen operasyonda, dilenciler zabıta ekiplerine zor anlar yaşattı.

Odunpazarı’nda dilenci operasyonu (1)

Yapılan incelemede yabancı uyruklu oldukları ancak aynı zamanda da Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı oldukları tespit edilen dilenciler hakkında Zabıta Ekipleri, kabahatler kanuna göre yasal işlem uyguladı. Denetimlerin düzenli olarak devam edeceğini ifade eden Odunpazarı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yetkilileri, büyük bir ciddiyetle sürdürülen dilenci operasyonları sonucunda kent genelindeki dilenci sayısını düşürmeyi hedeflediklerini söyledi. Vatandaşlardan yabancı uyruklu dilencilerle ilgili çok sayıda şikayet geldiğini belirten yetkililer, bu şikayetler üzerine operasyonların gerçekleştirildiğini vurguladı.