Odunpazarı Belediyesi, hizmet içi eğitimler kapsamında personele, meydana gelebilecek iş kazalarında erken ve bilinçli müdahalelerin yapılabilmesi amacıyla “İlk Yardım Eğitimi” verdi.

Odunpazarı A.Ş tarafından Gökmeydan Ek Hizmet binasında verilen eğitime belediye birimlerinden personeller katıldı. Belediye personeline maketler üzerinde kalp masajı, suni solunum, yaralı veya hastayı taşıma teknikleri gibi konularda uygulamalar yaptırıldı.

Belediye personeline ayrıca “Hasta / yaralının ve olay yerinin değerlendirilmesi”, “Temel yaşam desteği”, “Kanamalarda ilk yardım teknikleri”, “Yaralanmalarda ilk yardım teknikleri”, “Yanık, donma ve sıcak çarpmalarında ilk yardım teknikleri”, “Kırık, çıkık ve burkulmalarda ilk yardım teknikleri”, “Bilinç bozukluklarında ve zehirlenmelerde ilk yardım teknikleri”, “Hayvan ısırmalarında ilk yardım teknikleri”, “Göz, kulak ve buruna yabancı cisim kaçması durumunda ilk yardım teknikleri”, “Boğulmalarda ilkyardım teknikleri” ve “Hasta, yaralı taşıma teknikleri” konularında bilgiler verildi.

“Kendi Kendinize ‘Depresyon’ Tanısı Koymayın” “Kendi Kendinize ‘Depresyon’ Tanısı Koymayın”

İlk yardım eğitimlerinin önemine değinen yetkililer, gerçekleştirilen eğitimlerin devam edeceğini belirtti.