Odunpazarı Belediyesi’nde, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde çalışma yürütecek olan Gönüllü Birimi, maddi bir kazanç beklemeksizin belediye hizmetlerine katılan kişilerden oluşacak.

Okunmayan faturalara vatandaştan ilginç çözüm Okunmayan faturalara vatandaştan ilginç çözüm

Odunpazarı Belediyesi, Başkan Kazım Kurt’un talimatı ile Gönüllü Birimi kurdu. Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulan Gönüllü Birimi; bilgi, beceri ve yeteneğini, her türlü ortak çalışma, imkân ve zamanını ortaya koyarak çalışma alanı konusunda maddi bir kazanç beklemeksizin belediye hizmetlerine katılan kişilerden oluşacak. Gönüllü Birimi bu kapsamda; çocuklara, kadınlara, gençlere, yaşlılara, engellilere, yoksullara ve dezavantajlı bireylere yönelik eğitim hizmetleri; park, bahçe, kent estetiği ve çevre düzenlemeleri hizmetleri; başıboş ve sahipsiz hayvanlara yönelik hizmetler; mahallelerde arama-kurtarma ekiplerince verilecek görevlerde ya da bu faaliyet alanları dışında, Belediyece uygun görülen ve gönüllülük prensiplerine uygun olan tüm çalışma alanlarında çalışacak.

“BELEDİYE GÖNÜLLÜ KİMLİK KARTI VERECEK”

Odunpazarı Belediyesi Gönüllü Birimine katılmak için reşit olmak, on iki yaşını bitiren bireylerin yasal temsilcisinin izninin almış olması gerekiyor. Bir diğer gereklilik de etkinlik ve çalışmalarda katkıda bulunabilecek eğitime, mesleki ve kişisel özelliklere sahip olmak. Gönüllü birimine başvuru yapmak için istenen belgeler ise şunlar: “Nüfus cüzdanı, adli sicil kaydı, nüfus kayıt örneği, sağlık raporu, kan grubu belgesi ve 1 adet fotoğraf.” Gönüllülük ilişkisine dair düzenlenecek protokolün süresi 1 yıl olacak. Süresi biten protokolün uzatılma veya yenilenme zorunluluğu olmayacak. Belediye tarafından birimde çalışacaklara “Gönüllü kimlik kartı” verilecek. Gönüllülerin, bu gönüllü kimlik kartlarını faaliyetler ve çalışma süresince üzerlerinde bulundurması gerekecek.

WEB SİTESİNDE BULUNAN ÖN BAŞVURU FORMU DOLDURULMALI!

Odunpazarı Belediyesi Gönüllü Birimine katılmak isteyenler, Odunpazarı Belediyesi resmi web sitesinde kurumsal sekmesi içinde yer alan (https://odunpazari.bel.tr/kurumsal/benvarim) ön başvuru formunu doldurduktan sonra, istenen belgelerle birlikte Odunpazarı Belediyesi Gökmeydan Ek Hizmet Binasında (Gökmeydan Mahallesi Selin Sokak No:10) bulunan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne başvuru yapabilir. Detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar, 0 (222) 240 08 85- 240 08 47 numaralı telefonları arayarak istedikleri bilgiliyi alabilir.