Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Eskişehir Şubesi, Nebi Hatipoğlu ile basın arasında yaşanan gerginliğe dair bir açıklama yaptı. ÇGD'nin açıklamasında şu ifadelere yer verildi.

"AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nebi Hatipoğlu, oy verme işlemi öncesinde her adaydan alındığı gibi kendisinden de görüş almak isteyen basın mensuplarının işini yapmasını engellemiş ve basına sansür uygulamıştır. Basın mensuplarına “Siz CHP’nin yayın organısınız” diyerek saygısızca tavır takınan Hatipoğlu’na Anayasa’nın 28’inci maddesi olan “Basın hürdür, sansür edilemez. Basın özgürlüğü de insanların fikirlerini gazete, dergi, radyo ya da televizyon aracılığı ile insanlara ulaştırma özgürlüğünü içerir.” ifadelerini hatırlatmak istiyoruz. 
Bütün bir seçim süreci boyunca siyasi parti adaylarını takip eden, mesai mefhumu olmadan çalışan basın mensubu arkadaşlarımız, her zaman olduğu gibi bugün de sadece işini yapmak istemiştir. Meslektaşlarımıza sansür uygulayan ve onları azarlayan Hatipoğlu’nun bu saygısızca tavrını kınıyor, tüm basın mensuplarından özür dilemeye davet ediyoruz."

Vekil Dönmez'den Başkan Belceli'ye Ziyaret Vekil Dönmez'den Başkan Belceli'ye Ziyaret