Bu akşam yapılması planlanan ESKİ Genel Kurulu AK Partili üyelerin tepkilerine takılınca yapılamadı. Yüzde 70 şebeke suyu zammının görüşüleceği genel kurul bu yüzden ertelenirken, zam kararı da alınamadı.

Şehrin gündeminde yer tutan şebeke suyuna yapılacak olan zam talebi, bu akşam yapılması planlanan ESKİ genel Kurulunda karara bağlanacaktı. Ancak AK Partili Meclis Üyeleri, kurula katılmayınca genel kurul ertelendi.

AK Partili Meclis Üyelerinin katılmayarak protesto ettiği ESKİ Genel Kuruluna diğer üyelerden 21 kişilik katılım geldi. Genel Kurulun yapılabilmesi için gerekli olan 24 üye sayısına ulaşılamadığı için kurul da yapılamadı.

Meclis Başkanı Aydın Ünlüce, yeterli çoğunluk sağlanamadığı için meclis başkanı olarak kurul toplantısını yarına ertelediğini açıkladı.

MURAT ÖZCAN; "CHP'LİLER DE GELMEDİ"

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan AK Parti Grup Başkan Vekili Murat Özcan, "ESKİ gündemli Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısı, CHP'li Meclis Üyelerinin eksik katılması sebebiyle AK Parti Grubu olarak meclise girmedik. Toplantı yeter sayısı sağlanamadığı için kararlar alınamadı. Vatandaşlara zamsız su alabilmeleri için bir kaç gün kazandırmış olduk" dedi.