Eskişehir’in Odunpazarı ilçesinde İlhan Önder (46) gittiği kilisedeki ayin sırasında kilise pastörü Artun Tokatlı’ya (38) saldırıda bulundu. Başsavcılık kararıyla Önder adli psikiyatri servisine yatırıldı. Pastör Artun Tokatlı ise yaşanan olaydan dolayı kilise olarak çok üzüldüklerini söyledi.

Polis Durdurduğu Araçtan 63 bin 518 Adet Uyuşturucu Hap Ele Geçirdi Polis Durdurduğu Araçtan 63 bin 518 Adet Uyuşturucu Hap Ele Geçirdi

Emekli ve 2 çocuk babası İlhan Önder, 30 Ekim tarihinde Eskişehir'in Odunpazarı ilçesi Mustafa Kemal Mahallesi'nde bulunan bir Protestan kilisesine gitti. Pazar ayini sırasında kilisenin içerisinde dolaşan Önder, daha sonra kilise pastörü Artun Tokatlı'ya yaklaşarak ona fiziksel saldırıda bulundu. Kilisedeki diğer kişiler tarafından yakalanan saldırgan, bir odaya kapatılmıştı. Olayın ardından çağrılan polis ekipleri, İlhan Önder'i gözaltına aldı. Önder, sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'ne götürüldü ve işlemlerinin tamamlanmasının ardından 'din görevlisini kasıtlı yaralama' suçundan adliyeye sevk edildi. Ancak daha sonra İlhan Önder, akıl sağlığının yerinde olup olmadığının tespit edilmesi amacıyla Eskişehir Şehir Hastanesi Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri servisine yatırıldı.