Vilayet meydanında düzenlenen program kapsamında İYİ parti Eskişehir İl Başkanı Serdar Ulucan Atatürk Anıtı'na çelenk sundu ve ardından bir konuşma yaptı.

Ulucan''Değerli ilçe başkanlarım,Değerli dava arkadaşlarım ve medyamızın güzide temsilcileri, bugün İYİ Parti tam 6 yaşına girdi.

Bundan 6 yıl önce bir Çarşamba sabahı kurulan partimiz, bugün ülkemizin her geçen gün kararan ufuklarında bir güneş gibi parlıyor.

“Saraylarda süremem, dağlarda sürdüğümü

Bin cihana değişmem, şu öksüz Türklüğümü”

diyen cesur insanların partisi olan İYİ Parti aradan geçen altı yıl içerisinde yaşadığımız, nice zorluk,baskı yıpratma politikalarına karşın kimseye boyun eğmedi.

Çünkü İYİ Parti Saraylara kapıkulu olmak yerine aziz  milletimizin partisi oldu.

Çünkü İYİ Parti “Mesele Türkiye ise, mesele Türk Milleti ise, çıkarız, yürürüz, geliriz” diyen cesurların partisi olmaya devam etti.

Bize bu günleri gösteren Yüce Yaradan’a binlerce kez şükürler olsun.

Nebi Hatipoğlu: "Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'ni Kutluyorum" Nebi Hatipoğlu: "Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'ni Kutluyorum"

25 Ekim 2017’de Türk Milleti için Türk Devleti için, çocuklarımızın mutlu yarınları için kutlu bir yola çıktık.

Bu yolculuğumuz süresince akıllara durgunluk veren alçakça iftiralarla karşılaştık.

En ahlaksız kişilerin bile söyleyemeyeceği yalanlara muhatap olduk.

Üstelik partimizin 14 Mayıs seçimleri öncesinde haklı gerekçesini sunduğunda dinlemeyip, ülkemizin 5 yılını çalanlar, bu günde hür ve müstakil  olarak milletimizle kucaklaşırken, İYİ PARTİ’ nin iktidar yolunda yürüdüğünü gördüklerinden, iftira ve  yalanlarına devam ediyor.

Altı yıl içerisinde bütün yollarımız tutuldu. Ayak oyunlarıyla seçimlere girmemiz engellenmeye çalışıldı. Bize selam verenlerin bile haklarında soruşturmalar açıldı. Ancak 1944’te tabutluklarda, 1980’de Mamak’ta zincirlenemeyen Türk Milliyetçileri Cumhuriyetimizin yüzüncü yılını kutladığımız bu günlerde ilk günkü  inanç ve kararlılıkla yollarına devam ediyor.

Şunu açıkça belirtmek istiyorum ki hiçbir güç Türk Milleti’ne diz çöktüremeyecektir.

Geldiğimiz noktada milletimizin geleceğe ilişkin umutlarını yitirdiğini. Türkiye’nin iki kutuplu bir cehenneme dönüştürülmeye çalışıldığını görüyoruz.

İYİ Parti olarak bu iki kutuplu düzene piyon olmayacağız.

Önümüzde zorlu bir yerel seçim süreci var. Bu süreçte de kimsenin arka bahçesi olmayacağız ve “Hür ve Müstakil bir parti” olarak yolumuza devam edeceğiz.

Milletimiz de, bu gerçeği görüyor ve emin adımlarla iktidara yürüyoruz. Artık biz hazırız. Şimdi onlar düşünsün. Bizim anlayışımızda, iktidar olmak demek, sorumluluk almak demektir. Hizmet demek, refah demek, huzur demek, mutluluk demektir. O nedenle biz geldiğimizde, bizden öncekiler gibi olamayız, olmayacağız. Kimse merak etmesin. Hazreti Ömer’in ‘Dicle’nin kenarında, bir koyunu kurt aşırsa, adli ilahi benden sorar diye, çok korkuyorum’ hitabına, siyaseten değil, ahlaken bağlı kalacak, Ömer’in adaletini hep hatırımızda tutacağız. Vatandaşlarımızın kendilerini her anlamda güvende hissedecekleri adil bir Türkiye için çalışacağız. Rövanş hissine kapılmayacağız. Toplumumuzun her kesiminin, her insanımızın avukatı, kendimizin ise savcısı olacağız.”

Artık Türkiye’de ve Eskişehir’de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Artık iyi oynayanlar değil, iyi olanlar kazanacak…''İfadelerini kullandı.Program hatıra  fotoğrafı çekilmesiyle son buldu.