Yer altı suyu bakımından en zengin iller arasında yer alan Eskişehir’in en değerli alanı olan Kızılinler'de ortaya çıkan manzara yürek dağlıyor. Şifalı suların bir türlü değerlendirilememesi, şehrin önemli bir ayıbı olarak durmaya devam ediyor.Kızılinler Mahallesi’nde bulunan ve suyu mahalleli tarafından şifalı olarak nitelendirilen tarihi hamamın yıkılmasının ardından vatandaşlar, kayalıkların arasından gelen az miktarda suyu değerlendirmeye çalışıyor

Termal turizmde komşu şehirler yüksek miktarda katma değer üretmeye devam ederken, Dünya Sağlık Örgütü'nin dahi onay verdiği sağlıklı ve şifalı yer altı sularına sahip Eskişehir hala bakmaya devam ediyor.

Güler’e ilk tebrik en üst makamından Güler’e ilk tebrik en üst makamından

Yer altı suyu bakımından en zengin iller arasında yer alan Eskişehir’de, Tepebaşı ilçesine bağlı Kızılinler Mahallesi önemli termal turizm merkezlerinden biri olarak biliniyor. Mahalledeki 100 yılı aşkın geçmişe sahip olduğu bilinen ve son yıllarda atıl halde bulunan tarihi hamam 2022 yılı içerisinde yıkıldı. Hamamın yıkılmasına mahalle sakinleri tepki gösterdi. Termal hareketliliğin sürmesi nedeniyle bölgede bulunan kayalıkların arasından akan sıcak su ise vatandaşlar tarafından değerlendirilmeye devam ediyor. Suyunun şifalı olduğu iddia edilen hamam, hastalıklarına çare arayan vatandaşlar tarafından özlemle anılıyor.