Tepebaşı Belediyesi’nin her yaştan bireyi matematiğin gerçek dünyası ile tanıştırmayı amaçlayan Matematik Evi, eğlenceli matematik öğrenme metotlarını Eskişehirlilerle buluşturmayı sürdürüyor. Merkezde kullanılan farklı metotlar, katılımcılara eğlenceli bir matematik serüveni sunuyor. Zor bir ders olarak bilinen matematik, Matematik Evi’ndeki origami, sözsüz ispatlar, materyal destekli ispatlar ve mantık problemleri ile eğlenceli ve merak uyandıran bir hal alıyor. İlkokul 2’nci sınıftan itibaren her yaştan bireyin faydalanabildiği merkezde kurslar, ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor.

Online kayıtlar 29 Ocak’ta başlıyor

Eskişehirli Öğrenciden Amerika'da Önemli Başarı Eskişehirli Öğrenciden Amerika'da Önemli Başarı


Bu kapsamda her yaştan bireye matematiği sevdirmeye yönelik düzenlenen; Donguri Resimle Matematik, Eğlenceli Matematik, Materyaller ile Matematik, İspatlarla Matematik, Görme Engelli Bireyler için Matematik gibi eğitimler,
Eskişehirliler ile buluşacak. Eğitimlere kayıt olmak isteyenler, kayıt formuna duyuru görselinde yer alan QR kod ile veya http://tinyurl.com/matematikeviform linkinden ulaşabilecek. 29 Ocak Pazartesi günü başlayacak online kayıtların ardından Matematik Evi’nde eğitimlerin başlangıç tarihi ise 5 Şubat Pazartesi olarak belirlendi. Matematik Evi hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, 0 (222) 290 12 90 numaralı telefondan yetkililere ulaşabiliyor.