Başkan Kazım Kurt'a ESO'dan Ziyaret Başkan Kazım Kurt'a ESO'dan Ziyaret

Elbette 2023 yılı başta ülkemizde meydana gelen yıkıcı depremler, ekonomik kriz, hayat pahalılığı, demokrasi ve adalet arayışı, orman yangınları, seller, insanlığın içerisinde bulunduğu savaş ortamı, göç, salgın hastalıklar gibi etkenlerle hepimiz için oldukça zor geçen bir yıl oldu. Yaşadığımız bu kötü günler bizlere birliğin, beraberliğin, dayanışmanın, demokrasinin ve özgürlüklerin önemini bir kez daha hatırlattı.

Diğer taraftan yaşamın her alanında özgürlük, demokrasi, hoşgörü ve yeniliklere açık olan Eskişehir’imiz, Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023’te bir Cumhuriyet şehri olarak kültürden sanata, spordan sosyal faaliyetlere kadar her alanda yine farkını ortaya koymuştur. Atatürk’e Cumhuriyet’e sımsıkı sarılan güzel şehrimiz için bugüne kadar, sizlerden aldığımız güç ve güvenle hizmet etmeye gayret gösterdik. Aynı şekilde 2024 yılında da, bu gayret ve çabamız artarak devam edecek, aydınlık ve çağdaş Eskişehir’imizi layık olduğu yere bir adım daha yaklaştırabilmek için gereken tüm çalışmaları aynı kararlılıkla sürdüreceğiz.

2023 yılını geride bırakırken, diliyorum ki; 2024 yılı yüreğimizde yeni umutları, yeni hedefleri çağdaş ve aydınlık yarınları yeşerten bir yıl olsun. Başta ülkemizde ve dünyada hak, hukuk ve adaletin egemen olduğu, acıların azaldığı sevinçlerin çoğaldığı, paylaşmanın ve dayanışmanın insanlığın ortak ve tek paydası olduğu bir yıl olmasını temenni ederken, Eskişehir halkının, Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyeti sonsuza dek koruyacağına olan inancımı bir kez daha vurgulayarak;

Hayallerinizin gerçekleştiğini görebileceğiniz güzel bir yıl olması dileklerim ve sevgilerimle…”