Öğrencilerden İlginç Taşıma Yöntemi Öğrencilerden İlginç Taşıma Yöntemi

Tepebaşı Belediyesi bölge halkına her alanda hizmet sunmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Tepebaşı Belediyesi Dil ve Konuşma Terapisi Merkezi Melih Savaş Yaşam Köyü’nde hizmet vermeyi sürdürüyor. Merkezde, konuşma sesi bozuklukları, akıcılık bozuklukları, ses bozuklukları, özgül öğrenme güçlüğü, beslenme ve yutma bozuklukları, dudak damak yarığı ve rezonans bozukluklar, yetişkin dil bozuklukları, motor konuşma bozukluklarında uzman dil ve konuşma terapistleri ile ön görüşme sonrası uygun olan danışanlarla tedaviye başlanıyor. Haftada bir gün 40 dakika süren seanslarla hizmet veren merkezde, haftada 90 kişiye danışmanlık hizmeti verebiliyor.

“Kızım çok güzel ilerleme kaydetti”

Verilen hizmetten dolayı memnun olduklarını belirten Sevtap Oğuz, “Kızım 6 yaşında. Harfleri çıkartmakta zorlandığı için buraya geliyoruz. Çok memnunuz. Çok teşekkür ediyoruz, çok güzel ilgileniyorlar. Bundan önce birkaç deneyim yaşadık. Ama buradaki ilgiyi görmedik. Kızım da öğretmenlerini çok seviyor. Buraya başlayalı 6 hafta oldu. 6 hafta içinde çok güzel sesler çıkartmaya başladı, çok güzel bir ilerleme kaydetti” dedi.

“Hizmetten çok memnunum”

Fatma Uzun, “Ben hizmetten çok memnunum. İlk başlattığımızdan beri çok ilerleme var. Dil ve konuşma problemi olan herkese de tavsiye ederim. Ben burayı bilmiyordum. Geldiğimde bayıldım. İyi ki gelmişim. Belediyenin bu şekilde hizmet vermesinden de çok memnunum” ifadelerini kullandı.

Randevu sistemi ile hizmet veren merkezden iki buçuk yaş itibariyle çocuk, ergen, yetişkin ve ihtiyaç duyan herkes faydalanabiliyor. Melih Savaş Yaşam Köyü Yaşamkent Mahallesi 1546 Sokak No: 3’te hizmet veren merkez hakkında bilgi ve randevu almak isteyenler (0222) 211 40 00/8095 numaralı telefondan yetkililere ulaşabiliyor.