Bademlik bölgesinde basın mensuplarının karşısına geçen Edizgil, buradaki ağaçların katliama kurban gittiğini, ağaçlandırma yapılması gerekirken ağaç kesilmesinin Eskişehir'in akciğerlerine vurulmuş bir darbe olduğunu aktardı.

Her ne olursa olsun ağaç katliamının karşısında duracaklarını belirten Edizgil, Odunpazarı Belediye Başkanı seçildiğinde ağaç katliamlarının önünde duracağını, bu kirli zihniyete karşı olacağını söyledi. Açıklamanın tamamı şu şekildedir;

Kıymetli Odunpazarlılar,
Değerli dava arkadaşlarım ve
Değerli basın mensupları

İçinde bulunduğumuz Çankaya Mahallesi Bademlik mevkiinde maalesef çok sayıda ağacın kesildiğini görüyoruz. Aslında buna ağaç kesimi değil, ağaç katliamı demek lazım.


Üstelik bu katliamın Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2021 yılında duyurulan “81 ile 81 Millet Ormanı Projesi” kapsamında yapıldığını da öğrendik. Bir yandan Millet Ormanı yaptıklarını iddia edip, bir yandan da orman katliamı yapıyorlar.


Şunu herkes çok iyi bilmelidir ki Bademlik bölgesi. Eskişehir’in akciğerleridir. Buradaki ağaçları kesmek demek, Eskişehir’in akciğerlerini sökmek anlamına geliyor.


Hiç kimse ağaç kesip beton döken bu zihniyetin arkasında Orman Bölge Müdürlüğü olduğunu düşünmesin. Onlar kendilerine verilen talimatları yerine getiriyor. Ömrünü Türk Devletinin Ormanlarını korumaya adamış kıymetli Orman Bölge Müdürlüğü çalışanlarımızın göz yaşları içinde ağaçları kestiklerini biliyorum. Onları bu cinayete zorlayanlar utansın.
Biz “Yaş kesen baş keser” diyen necip Türk Milletinin ferdi değil miyiz?


Biz “Kıyâmet kopuyor olsa ve birinizin elinde bir fide bulunsa, kıyâmet kopmadan onu dikebilirse bunu hemen yapsın!” diyen Peygamber efendimizin ümmetinden değil miyiz? Oysa ki bugün kıyametler kopsa, ağaçları kesip para kazanma hırsından başka bir şey düşünmeyen bir zihniyetle karşı karşıyayız.

AK Parti'de Değişim Kapıda Mı? AK Parti'de Değişim Kapıda Mı?


Siz orman yapacağım diyerek nasıl olur da ağaçları kesersiniz?
Kestiğiniz ağaçların yerine neden taze ağaçlar dikmek yerine beton döküyorsunuz?


Kıymetli Odunpazarlılar;
İYİ Parti’nin Odunpazarı Belediye Başkanı adayı Emine Edizgil olarak namusum ve şerefim üzerine ant içiyorum ki, Eskişehir’i gözünü para hırsı bürümüş bu zihniyete terk etmeyeceğiz. Odunpazarı’nı hiçbir ahlaki değeri olmayan bu ağaç katilerine emanet etmeyeceğiz.


İYİ Parti olarak ağaç kesen, beton döken ve gözünü para kazanma hırsı bürümüş bu zihniyeti reddediyoruz. Eskişehir’i bu zihniyete terk etmemek için bütün hemşerilerimizin desteklerini bekliyoruz."

Editör: Yasin Karaçam