Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş, İl Müdür Yardımcısı Rıdvan Akpolat, Tarımsal Altyapı ve Arazi Değerlendirme Şube Müdürü Ece Özel Cura’nın katılımlarıyla, 24-25-26 Ekim 2023 tarihlerinde düzenlenen eğitime Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Diyarbakır, Yozgat, Kütahya, Kırklareli, Sivas, Elazığ, Eskişehir, Isparta, İzmir, Mardin, Samsun ve Tekirdağ illerinden 33 Ziraat Mühendisi, Tarım ve Orman Bakanlığından 1 Çalışma Grup Sorumlusu ve 7 Ziraat Mühendisi ile Eskişehir Tarımsal Altyapı ve Arazi Değerlendirme Müdürlüğünde görevli 9 Ziraat Mühendisi olmak üzere toplam 50 kişi katıldı.

İlgili eğitimde 5403 sayılı Kanun, Yönetmelik ve 2023-6 Sayılı Genelge, eğitime katılan teknik personele detaylı olarak anlatıldı. Eğitim kapsamında katılımcılara sürdürülebilir kullanımını temin için arazi özelliklerinin tespiti amacıyla inceleme, haritalama ve raporlama çalışmalarının yapılması konusunda etüt raporu hazırlama hakkında ayrıntılı bilgi verildi. Ayrıca eğitimin son günü Mahmudiye İlçesinde arazide uygulamalı etüt eğitimi yapıldı.

Eğitimin sonunda Şenola Tarıma ait Elma Bahçeleri ve 5403 sayılı kanun kapsamında Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından izinleri verilen soğuk hava deposu ve paketleme tesisi gezildi.

Sürdürülebilir Enerji ve İklim Eylem Planı Uyum Çalıştayı Düzenlendi Sürdürülebilir Enerji ve İklim Eylem Planı Uyum Çalıştayı Düzenlendi