Tepebaşı Belediyesi Sanata Önem Vermeyi Sürdürüyor Tepebaşı Belediyesi Sanata Önem Vermeyi Sürdürüyor

Sanat ve Tasarım Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen açılış programında konuşan Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şirin Şengel, “Atatürk ve Cumhuriyet” konulu uluslararası exlibris sergisine 43 katılımcının 73 eser ile katıldığını ve bu eserlerin, kurulacak müze için koleksiyon oluşturmak üzere Sanat ve Tasarım Fakültesi’ne kalacağını kaydetti. Prof. Dr. Şirin Şengel, 100. Yıl Exlibris Haftası etkinliklerine katkı sağlayan ve emeği geçen herkese teşekkür etti. Açılışın ardından exlibris sanatçısı İstinye Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Hasip Pektaş’ın konuk olduğu “Exlibris ve Katkıları” konulu söyleşi gerçekleşti.

İlk gün etkinlikleri “Atatürk ve Cumhuriyet” konulu Uluslararası Exlibris Sergisi, Uluslararası Jüri Sergisi ve gravür sanatçısı Şükrü Ertürk’ün eserlerinden oluşan “Yumuşak Oyma (Taille-Douce) Gravür” başlıklı serginin açılışı ile tamamlandı. Sergi açılışlarına ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Kamil Çolak ve Rektör Danışmanı Prof. Dr. Emine Gümüşsoy da katıldı.     

100. Yıl Exlibris Haftası etkinliklerinin ikinci gününde gravür sanatçısı Şükrü Ertürk’ün konuk olacağı “Banknot ve Baskıresim İlişkisi” konulu söyleşi ve çalıştay yer alıyor. Etkinliklerin üçüncü ve son gününde ise ESOGÜ Sanat ve Tasarım Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Tezcan Bahar’ın hazırladığı “Linol Baskıresim ve Exlibris” çalıştayı yer alıyor. “100. Yıl Exlibris Haftası” kapsamında açılan tüm sergiler 3 Kasım 2023 tarihine kadar hafta içi 09:00-16:30 saatleri arasında gezilebilecek.