Eskişehirspor'un Alt Yaş Takımları Sahaya Çıkıyor Eskişehirspor'un Alt Yaş Takımları Sahaya Çıkıyor

Gökmeydan Spor Salonu’nda düzenlenen turnuvada görme engellilere özgü bir takım sporu olan GoalBall oyununda gözlerini bağlayarak sahaya çıkan oyuncular, dayanışma ve takım ruhuyla görme engellilerin yaşadığı zorlukları deneyimledi. Turnuva öncesi Eskişehir Görme Engelliler Spor Kulübü oyuncuları gösteri maçı için sahaya çıktı.

3 kişiden oluşan toplam 16 takımın mücadele ettiği turnuvaya ev sahipliği yapan Eskişehir Tepebaşı Leo Kulüp Dönem Başkanı Kemal Özbek, Eskişehir Tepebaşı Lions Kulüp Dönem Başkanı Gülay Çavuşoğlu ve Eskişehir Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Caner Oyman turnuva sonunda katılımcıları kutladı.

Eskişehir Tepebaşı Leo Kulüp Dönem Başkanı Kemal Özbek “Düzenlediğimiz turnuvada hedefimiz görme engeli olan bireylerin yaşadığı zorlukları deneyimlemek ve bu zorlukları aşmak için farkındalığımızı artırmaktı. Günlük yaşamın içinde birçok engel ile mücadele eden görme engelli bireylerin sahada ortaya koyduğu dayanışma ve sorun çözme pratiği engelleri aşmak için bakış açımızı değiştirmemiz gerektiğini öğretti. Bu deneyimi yaşamamızı sağlayan Eskişehir Görme Engelliler Spor Kulübü’ne, turnuvaya destek olan, sahada mücadele eden tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.