Tepebaşı Belediyesi İki Elin Sesi Var Çocuk ve Gençlik Senfoni Orkestrası, verdiği konserler ile adından söz ettirmeye devam ediyor.

Bu kapsamda Tepebaşı Belediyesi İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası Cumhuriyetin 100’üncü yılına özel olarak kardeş şehir Bilecik’te konser verecek. 28 Ekim Cumartesi günü Bilecik Belediyesi ev sahipliğinde ve Simay Pala’nın şefliğinde gerçekleşecek konserin hazırlıkları da tüm hızıyla devam ediyor. Elde ettiği başarılar ile ünü Türkiye sınırlarını aşan İki Elin Sesi Var Çocuk Senfoni Orkestrası, hazırlıklarını sürdürürken, öğrenciler müzik yapmaktan ve izleyici karşısına çıkacakları için de çok heyecanlı olduklarını söylüyor.

Ünlü Sanatçı Balmumu Müzesi'ne Hayran Oldu Ünlü Sanatçı Balmumu Müzesi'ne Hayran Oldu

Yeşiltepe Mahallesi’ndeki eğitim ve çalışma merkezinde Bilecik’te verecekleri konser için hazırlanan 50 öğrenci, The Snow Storm, Underground Tango, Radetzky March, Can-Can ve Caravan adlı eserlerini seslendirecek.

Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlu olsun

Konser için hazırlık yapan öğrencilerden 11 yaşındaki Özgür Kırlı, “Bu orkestrada 2 yıldır çalıyorum. Bilecik konseri için çok güzel parçalara hazırlanıyoruz. Çok sevileceğinden eminim. Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlu olsun” dedi.

Ebru Çetin, “1 buçuk yıldır bu orkestradayım ve trompet çalıyorum. Bilecik konseri için çok heyecanlıyım. Parçalar çok güzel, herkesin çok seveceğine inanıyorum. Cumhuriyet demek sanat demek. Biz de Cumhuriyetimizin 100. yılını konserimiz ile kutlayacağız. Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutlarız” diye konuştu.

5 yıldır orkestrada çalan Deniz Yolal, “Bilecik’te bir konserimiz var. Çok güzel parçalarımız var. Çok uzun zamandır bu parçalar için çalışıyoruz. Hepsi için çok fazla emek verdik. Bize bu Cumhuriyeti armağan eden Atatürk ve silah arkadaşlarına çok teşekkür ediyoruz. Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutluyoruz” ifadelerini kullandı.

28 Ekim Cumartesi günü saat 16.00’da, Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde ücretsiz gerçekleştirilecek konsere tüm Bilecikliler davet edildi.

Editör: Ender Atmacan