Eskişehirli Öğrencilerden Dikkat Çeken Proje Eskişehirli Öğrencilerden Dikkat Çeken Proje

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ESKİ), Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi tarafından düzenlenen “Su Kahramanlarıeğitimleri, Şeker İlkokulu öğrencileri ile başladı.

     Öğrenciler, suyun önemi, su tasarrufu, su kaynaklarının korunması konularında aldıkları eğitim sonrasında, Kalabak su pet şişelerinin preform hallerini incelediler. İçme ve Kullanma Suyu Arıtma Tesislerine yapılan gezi ile kullandıkları suyun evlerine ulaşana kadar hangi aşamalardan geçtiğini gözlemleyerek, süreç hakkında bilgi sahibi oldular.

     İçme ve Kullanma Suyu Arıtma Tesislerinin ardından, Kalabak Su dolum tesislerini de gezen öğrenciler Eskişehir’in en değerli markası olan Kalabak suyunun dolum aşamalarını gözlemlediler.

       Eğitime katılan öğrencilere suyun evlerimizde, okullarımızda, iş yerlerimizde ve hayatın her alanında israf edilmeden bilinçli, tasarruflu bir şekilde kullanma alışkanlığının kazandırılması amacı ile görev çizelgeleri ve su kahramanları rozetleri hediye edildi.

Editör: Ender Atmacan