Fideler Öğrenciler Tarafından Toprakla Buluştu Fideler Öğrenciler Tarafından Toprakla Buluştu

Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi tarafından Anadolu Üniversitesi (AÜ), Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) ve Eskişehir Teknik Üniversitesi’nde (ESTÜ) eğitim hayatına yeni başlayan öğrencilere yönelik Eskişehir’i tanıtan bir gezi düzenlendi.

 “Yeni Evine Hoş Geldin” etkinliği kapsamında öğrenciler ilk olarak Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı, Masal Şatosu, Hayvanat Bahçesi ve ETİ Sualtı Dünyası'nı gezdiler.

Daha sonra Kentpark’ı ziyaret eden gençler, Büyükşehir Belediyesi’nin gençlere yeni hizmeti olan Sosyal Kütüphane'yi incelediler. Ardından Tarihi Odunpazarı Bölgesine geçen üniversiteli gençler, Büyükşehir Belediyesi’nin tematik müzelerini ziyaret ettiler.

Eskişehir’i çok beğendiklerini belirten gençler, kendilerine Eskişehir’i tanıma fırsatı verdiği için Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ve belediye görevlilerine teşekkür ettiler. Gençlik Merkezi yetkilileri de gençlere yönelik çalışmalara devam ettiklerini, düzenlenen etkinliklerin Büyükşehir Gençlik Merkezi’nin @ebbgenclik sosyal medya hesaplarından takip edilebileceğini belirttiler.