Geçen yıl düzenlenen İşitme Engelliler Hentbol Turnuvasında şampiyon olan Eskişehir İşitme Engelliler Spor Kulübü Türkiye Hentbol Federasyonu'na başvurarak bölgesel lig müsabakalarına katılım hakkı kazanmıştı. Kırklareli ilinde yapılan müsabakalar neticesinde de Türkiye Hentbol Federasyonu deplasmanlı Erkekler 2.Ligi'ne katılmaya hak kazandılar.
Bugüne kadar işitme engelliler turnuvalarında yer alan Eskişehir İşitme Engelliler Spor Kulübü böylelikle bir ilkede imza atmış oldu.


Kulübün Genel koordinatörü Alemdar Sungar: "Bu yıl çıktığımız 2.lig başarı ile tamamlandı. Sonrasında işitme engelli sporcularımızla mücadelemizi sürdürürken bir yandan üst liglere çıkacak bir takım eksiklerimizi tamamlayarak önümüzdeki yıllarda kalıcı olacak ve üst liglere çıkacak bir takım oluşturmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz " diye ifade etti. 


Kulübün başkanı Erdoğan Çallar konuyu şu şekilde ele aldı:  " Geldiğimiz noktayı yeterli görmüyoruz. Daha ileri seviyelere çıkmak için elimizden gelen her türlü fedakârlığı yapmaya kararlıyız  " dedi.

Masa Tenisinde Özel Başarı Masa Tenisinde Özel Başarı


Kulübün Antrenörü Erdal Orhan: “Işitme engelli sporcularımızla elde ettiğimiz bu başarı tarif edilemez, güzel bir duygu… Geldiğimiz bu noktayı yeterli görmeden toplumun bütün bireylerini spor vesilesi ile kaynaştırmanın kapısını sonuna kadar açmaya kararlıyız. Yürüdüğümüz bu zorlu yolda her kesimin desteğini bekliyoruz”şeklinde açıklama yaptı.