Odunpazarı Belediyesi Çağdaş Sanatlar Galerisi 2017 yılında başladığı sanat yolculuğunda 28 sergiyi geride bıraktı. Açıldığı günden beri birbirinden değerli ve eşsiz eserlere ev sahipliği yapan Çağdaş Sanatlar Galerisi, 29’uncu sergisini 24 Ekim Salı günü açacak.

Küratörlüğünü Araştırma Görevlisi Ahmet Fuat Gökmen’in yaptığı “Aidiyet” isimli karma sergide 16 sanatçının eseri yer alacak. 24 Ekim Salı günü saat:17.30’da Eskişehirli sanatseverler ile buluşacak olan “Aidiyet” sergisi; baskı sanatları, resim, heykel ve seramik işlerinden oluşuyor. Sergi, 1 Aralık 2023 Cuma gününe kadar ziyaret edilebilecek.

Kursiyerler El Emeği Ürünleri Sergiledi Kursiyerler El Emeği Ürünleri Sergiledi

Sanatçıların farklı dünyalara yönelik çok farklı sembollerden yola çıkarak ciddi bir hakikat arayışı içinde olduklarının görüldüğü sergide, kimliği tanımlama konusunda tam anlamıyla bir konsensüsten söz edilemese dahi aidiyet duygusuna olan ciddi bir özlem ve vurgu eserlerin toplamından çıkarılabiliyor. Sergide eserleri bulunan sanatçılar ise şöyle;  “Ayça Yasan, İrem Esra Gökalp, Emre İnan, Erkin Barin, İbrahim Demirkıran, Serap Işık, Ozan Batman, Burcu Nur Cengiz, Kenan Filiz, Sema Özdemir, Özge Öner, Rabia Hazar, Hesam Jalılı, Nisa Karaca, Sevdiye Cerrahoğlu ve İlyas Arapoğlu.”

Editör: Ender Atmacan