İl Başkanlığı yaptığı dönemde temayül oylamasının şaibeli olduğu, Nebi Hatipoğlu'ndan para aldığı ile ilgili yazılan yazılara cevap hakkını kullanan İYİ Parti Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Emine Edizgill bir basın bülteni yayınladı. Bülten aşağıdaki gibidir;

"Kıymetli Eskişehirliler,


Siyaseten gündemden düşen, kendi kişilik eksiklikleri nedeniyle başarısız olan bir politikacının ve eşinin, bana ve canımdan çok sevdiğim İYİ Parti’ye iftira atarak, gündeme gelmeye çalıştığını görüyorum. 


Belli ki İYİ Parti’de de sularının ısındığını fark etmişler ve son bir kavga ve iftira kampanyası yaparak, arkalarına bile bakmadan İYİ Parti’yi terk etmeye hazırlanıyorlar.

Başkan Ünlüce: "Şehrimiz ve Ülkemiz İçin Durmadan Çalışacağız.” Başkan Ünlüce: "Şehrimiz ve Ülkemiz İçin Durmadan Çalışacağız.”


Daha önce gittikleri hiçbir partide tutunamayan ve kimse tarafından hayırlarla anılmayanların akıbeti işte böyle oluyor.
Adlarını ağzıma almaktan imtina ettiğim bu kişiler, Benim İYİ Parti İl Başkanı olduğum dönemdeki temayül yoklamasının bir tezgah olduğunu, İYİ Parti’yi yönetenlerin istifa eden milletvekilinden 25 milyon lira aldığını, benim lüks bir otomobile bindiğini ifade ederek, hakkımda şaibe yaratmaya çalışmaktadırlar.


Dahası beni “5’li çete” olarak adlandırdıkları bir organize suç şebekesindeymiş gibi göstermeye çalıştıkları da bellidir.
Eskişehir kamuoyu beni çok iyi tanımaktadır. Siyasette yeni değilim ve hayatım boyunca böyle alçakça bir iftiraya maruz kalmamıştım. Ancak müfterileri susturmanın en iyi yolunun iddialarını ispata davet etmek olduğunu biliyorum.
Kendilerini bu alçakça iftiralarını ispat etmeye davet ediyorum. Yoksa ömürlerini girdikleri şaibeli işlerden dolayı mahkeme koridorlarında geçiren bu şahıslar, adalet önünde yine hesap vereceklerdir."
 

Editör: Yasin Karaçam