Emniyet Müdürü Ağırlar'dan Şehit Ailesine Ziyaret Emniyet Müdürü Ağırlar'dan Şehit Ailesine Ziyaret

Mesajında, vatanı kurtarmak için, yaşanan tüm zor şartlara ve sınırlı imkânlara rağmen inancını ve umudunu asla kaybetmeyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Anadolu topraklarında yaktığı bağımsızlık meşalesi ile Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna önderlik ettiğini hatırlatan Başkan Küpeli şu ifadelere yer verdi:

“Bağımsızlık karakteri, milletine ve ülkesine olan sevgisi, milli egemenlik ve demokrasi anlayışı, çağdaş uygarlık hedefleriyle yalnızca bizlerin değil, tüm dünyanın hayranlığını kazanan, Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılarak ebediyete irtihal edişinin 85’inci yılında büyük bir özlem ve minnet ile anıyorum.

Anadolu topraklarından başlayan bağımsızlık ve özgürlük mücadelesi hiç kuşku yoktur ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları sayesinde başarıya ulaşmıştır. Bu sebepledir ki Ulu Önder Atatürk, dünyada pek çok topluma istisnasız bir örnek olmuştur.

Kurtuluş ve kuruluş yıllarında; karanlıktan aydınlığa geçişin, karışıklıktan düzene ulaşmanın ve bağımlılıktan özgürlüğe varışın her aşamasında onun liderliği ve belirleyici müdahalesi, tayin edici bir nitelik arz etmiştir. O'nun yüksek erdemi sayesinde Samsun'da atılan ilk adımla esaretin bariyerleri devrilmiş ve Cumhuriyet'in ilanıyla da milletimiz kendi kaderine sahip çıkacak iradeyi göstermiştir.

Türkiye Cumhuriyeti'ni kurmakla kalmamış, emsalsiz dehası ile kalkınma seferberliği başlatarak, eğitimden sanata hukuktan ekonomiye her alanda çağın ötesinde bir vizyonla inkılaplar gerçekleştirmiştir. Büyük Atatürk, askeri ve siyasi dehasının yanı sıra ortaya koyduğu ekonomik vizyonu ile de bizlere her zaman ışık tutmuştur.

Bize düşen, 10 Kasım'ları bir yas günü haline getirmek değil, O'nun hedeflerini, fikirlerini hissetmek ve ülkemiz için ortaya koyduğu vizyonu hayata geçirmek üzere çalışmaktır. Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi olarak, Büyük Önder'in “Medeniyet yolunda muvaffakiyet yenileşmeye bağlıdır” sözünden de yola çıkarak, tam 100 yıldır yolumuzu aydınlatan Cumhuriyetimizi, ikinci yüzyılında da gösterdiği hedeflere ulaştırmak üzere var gücümüzle çalışacağız. Çağdaş medeniyetler yolunda ilerleme ve güçlü ekonomiye sahip olma hedefinden hiçbir zaman şaşmayacağız. Kalkınma yolunda her sene çok sayıda yeni sanayi tesisini Eskişehir OSB’ye kazandırarak, ekonomik büyümeye ve gelişmeye katkı sağlamayı sürdüreceğiz.

Bu duygularla bu cennet vatan uğruna canını feda etmiş tüm şehitlerimizi yad ediyor, bağımsızlığımızın mimarı Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü rahmet, minnet ve özlemle anıyoruz. O her şartta yükselen fikir bayrağımız, yolumuzu aydınlatan ışığımız ve hepimizin birleştirici gücü olmaya devam edecektir.”

Editör: Ender Atmacan