Tepebaşı Belediye Başkanı Sayın Ahmet Ataç, “Bildiğim kadarıyla İYİ Parti’nin bütün 1’inci sıraları ‘money money’den oluyor” ifadelerinde bulunmuş. Burada kendisinin İYİ Partililer’i para ile ilişkilendirdiği açıktır.

Serkan Ortatepe: "O Tarih Sonrasına Bilet Bulmak Çok Zor" Serkan Ortatepe: "O Tarih Sonrasına Bilet Bulmak Çok Zor"

Zaten, “Bildiğim kadarıyla” diyerek, İYİ Parti hakkında pek bir şey bilmediğini göstermiştir.

Bir politikacının partisini ve seçmenlerini yüz üstü bırakması, maalesef Türk siyasetinde ilk değildir. Nitekim Sayın Ataç, Teğmen Mehmet Ali Çelebileri çok iyi bilir. Yine CHP Genel Sekreteri Ertuğrul Günay’ı da unutması mümkün değildir.

Yine aynı Ahmet Ataç, konuşmasının bir başka yerinde “Önce 2 ilçeyi sorgusuz sualsiz görevden aldılar. Neden aldılar? Nebi’yle ters düştükleri için aldılar” diyerek, zaten İYİ Parti hakkında bilgisinin olmadığını göstermiştir.

Ahmet Ataç’ın söylediklerinin gerçeklerle ilgisi yoktur. Söz konusu yönetimler parti disiplini ve seçim performanslarının yetersizliği gibi sebeplerle Genel Merkezimiz tarafından görevden alınmıştır.

Ahmet Ataç son olarak, İYİ Partiye vaktiyle sempati duyduğunu, bunun nedeninin de “Kemal Bey’in Meral Başkan’ı başkan ilan etmesi, İYİ Parti’yi parti yapması nedeniyle oldu” sözleriyle açıklamıştır.

Sayın Ataç’ın eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Meral Akşener’i ne zaman başkan ilan etmiştir?

Eğer ki başkan ilan edilen birisi varsa, o da 2019 seçimlerinde İYİ Parti’nin desteğini alan Ahmet Ataç’tan başkası değildir. Ahmet Ataç ittifakının ve İYİ Parti’nin desteğiyle seçildiğini unutmamalıdır.

Belli ki Sayın Ahmet Ataç, şimdi İYİ Parti seçmeninin desteğin kaybettiğini görmüştür. Şurası açıktır ki İYİ Parti büyük bir güçle iktidara gelmektedir. Hiçbir güç, İYİ’lerin iktidarını engelleyemeyecektir. Kamuoyuna saygıyla sunarız.

Editör: Ender Atmacan