Odunpazarı Belediyesi Bahçesinde düzenlenen anma töreninde Odunpazarı Belediye Meclis Üyeleri, başkan yardımcıları, daire müdürleri ve personel yer aldı. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ise aynı saatte Vilayet Meydanındaki Atatürk’ü anma programına katıldı. Belediye bahçesinde bulunan Atatürk büstü önünde bir araya gelen personel, saat 09.05’te sirenler eşliğinde Atatürk’ün manevi huzurunda saygı duruşunda bulundu. Saygı duruşunun ardından belediye personeli, hep birlikte İstiklal Marşı’nı okudu.

 

ATATÜRK'ÜN İLKE VE DEVRİMLERİNİ KORUMAK EN BÜYÜK GÖREVİMİZ

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın sonrasında Odunpazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı A. Evren Olçay, günün anlam ve önemi ile ilgili bir konuşma yaptı. Cumhuriyetimizin kurucusu, eşsiz liderimiz, ebedi başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 85. yıl dönümünde saygı ve minnetle andıklarını söyleyen Olçay, Atatürk’ün milletimizin bağımsızlığı ve özgürlüğü için verdiği mücadelenin en büyük simgesi olduğunu kaydetti. Olçay, konuşmasına şu sözlerle devam etti: “O, Türk milletinin azim ve kararlılığını tüm dünyaya göstermiş, ülkemizi çağdaş uygarlık seviyesine çıkarmıştır. Atatürk'ün fikirleri ve ilkeleriyle şekillenen Türkiye Cumhuriyeti, bugün dünyanın önde gelen ülkelerinden biridir. Atatürk'ün ilke ve devrimlerini korumak, ülkemizin gelişmesi ve kalkınması için en büyük görevimizdir. Atatürk'ün ilke ve devrimlerini gelecek nesillere aktarmak için hep birlikte çalışacağız. Cumhuriyet'imizin 2. Yüzyılına başladığımız su günlerde Atatürk'ümüzün aziz hatırasını bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum. Işıklar içinde uyu Atam.”

HALK MERKEZLERİNDEKİ ANMAYA VATANDAŞLAR DA KATILDI

Konuşmanın ardından Odunpazarı Belediye Tiyatrosu oyuncularından Ferhat Karataş Ümit Yaşar Oğuzcan’ın Mustafa Kemal’i Düşünüyorum şiirini okudu. Anma sonrasında belediye

personeli, Atatürk büstüne çiçek bıraktı. Aynı saatlerde Odunpazarı Belediyesi’nin 17 halk merkezi ile Emek ve Gültepe Mahallesi Üniversite Evleri’nde bulunan Koca Çınar Yaşam Merkezlerinde anma töreni düzenlendi. Halk Merkezlerinde görev yapan Odunpazarı Belediyesi personeli ve vatandaşlar, saat 09.05’de halk merkezinin önüne çıkarak, Atatürk’ün manevi huzurunda saygı duruşunda bulundu.

 

20 BİN ATATÜRK POSTERİ DAĞITILDI

Diğer taraftan Odunpazarı Belediyesi, 10 Kasım için özel olarak tasarlanan 20 bin Atatürk posterini, esnaf ve vatandaşlara dağıttı. Belediye personeli cadde ve sokakları gezerek, vatandaşlara Atatürk posterini ulaştırdı. Atatürk posterini alan vatandaşlar da bu anlamlı hediye için Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’a teşekkür etti.

Özel Bireylere Müzik Terapisi Özel Bireylere Müzik Terapisi

Editör: Ender Atmacan