Üreten ve güçlü kadınlar sloganıyla 2023 yılının Şubat ayında faaliyete geçen Odunpazarı Belediyesi, ‘Tekstil Atölyesi’ ile kendi bünyesinde açılan kurslarda eğitim alarak başarılı olan kadınlara iş istihdamı sağlıyor. Tekstil Atölyesinde, sanayi tipi makine ve ekipman donanımına sahip tüm gereçler yer alıyor. Kurslarda ev tipi dikiş öğrenimini tamamlayan kadınlar, atölyede sanayi tipi makinelerin kullanımı öğreniyor.

Odunpazarı Belediyesi'nden Çocuklara Dev Hizmet Odunpazarı Belediyesi'nden Çocuklara Dev Hizmet

Odunpazarı AŞ. bünyesinde istihdam edilen belediye personelinin iş kıyafetleri ve güvenlik personelinin zorunlu üniformalarını üretmek için yola çıkan Odunpazarı Belediyesi Tekstil Atölyesi 8 ay gibi bir süre içerisinde hem kendi personelinin kıyafetlerini üretti hem de çevre illerdeki belediyeler için kıyafet üretimi gerçekleştirdi.

Şubat ayından bu yana yaklaşık 14 bin ürün ürettiklerini dile getiren yetkililer, büyük bir başarıya imza attıklarını ifade etti. Yetkililer ayrıca Odunpazarı Belediyesi’ne bağlı Halk Merkezlerindeki giyim kurslarından mezun olan kadınların Tekstil Atölyesi’ne gelerek ara ara çalışma yapabildiklerini söyledi. 

 Odunpazarı Belediyesi Tekstil Atölyesinde çalışan kadınlar, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’a bu atölyeyi açtığı için ve kadınlara istihdam sağladığı için teşekkür ettiklerini ifade ettiler. Tekstil Atölyesi’nde aile sıcaklığı içerisinde çalıştıklarını belirten kadınlar çalışma arkadaşları ile rahat ve huzurlu bir ortamda çalıştıklarını dile getirdiler. Kadınlar Tekstil atölyesi sayesinde hem sevdikleri işi yaptıklarını hem de ev ekonomisine katkı sağladıklarını ifade etti.

Editör: Ender Atmacan