Özel EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Cumhuriyetin 100. yılı kutlamaları kapsamında etkinlik düzenlendi. Öğretmen ve öğrencilerin hazırlamış oldukları gösteriler büyük beğeni topladı.  Törene Eskişehir OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü M. Taha Güven, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Yasin Kenar, Eskişehir OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Okul Temsilcisi Metin Saraç, Eskişehir OSB Yönetim Kurulu Üyeleri Rıza Zeydan, Yavuz Ayva, Samet Özkaya, Denetim Kurulu Üyesi Erol Öz, Bölge Müdürü Erhan Tatar ve veliler katıldı.

Atatürk Anıtına 100. yıl çelenk sunumu ile başlayan tören saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması ve kortej yürüyüşü ile devam etti. Ardından protokol konuşmalarına geçildi. Törenin açılışında konuşan Eskişehir OSB Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli, “Türkiye Cumhuriyeti; Türk milletinin mücadele, fedakârlık ve kararlılığı ile kazanılan bir dizi başarının neticesidir. Aradan geçen 100 yılda Cumhuriyet sayesinde, Türk milleti olarak çok önemli kazanımlar elde ettik. Çağdaş cumhuriyetin ve demokrasimizin çok önemli kurumlarını birlikte kurduk. 100 yıllık bu cumhuriyet birikimlerini, ikinci yüzyılda siz sevgili gençlerin çok daha üst noktalara taşıyacağınıza can-ı gönülden inanıyorum” dedi.

Güçlü olmak için durmaksızın çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz

“Türkiye Cumhuriyeti olarak her alanda ve her konuda ne kadar güçlü ve kudretli bir durumda olmamızın gerekliliğini şimdi daha iyi görüyor ve fark ediyoruz” diyen Başkan Küpeli sözleri şöyle sürdürdü: “Özellikle bilimde, teknolojide, sanayide, üretimde, savunma sanayi ile yeni nesil sanayi dallarında, en önemlisi ekonomide çok daha fazla güçlü olmak için durmaksızın çalışmaya ve üretmeye devam etmek zorundayız. Mustafa Kemal Atatürk’ün “Benim En Büyük Eserimdir” dediği Türkiye Cumhuriyeti’ni ikinci yüzyılında çok daha ileri noktalara taşımaya, insanlığa örnek olan Türk’ün yüksek medeniyet ışığını ve tasavvurunu, dünyanın her köşesine ulaştırmaya devam etmek için, bu uğurda hepimiz çok daha fazla çalışmaya devam edeceğiz. Bu bayrağı ve medeniyeti, cumhuriyet değerleri içinde çok daha üst noktalara taşıyacağız. Bu vesileyle cumhuriyetimizin kuruluşunda emeği geçen gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, çalışma ve silah arkadaşlarını, bu idealler için çalışan ve ebediyete göçen herkesi saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.”

Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır

Eskişehir OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Okul Temsilcisi Metin Saraç ise, “Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan cumhuriyet rejimi sayesinde biz 100 yıldır bu topraklarda huzur ve barış içerisinde yaşıyoruz. Bizler cumhuriyetimizin ikinci döneminde cumhuriyet ve demokrasiyi çok çalışarak, geliştirmek durumundayız. Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun” diye konuştu.  Son olarak söz alan Özel EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Bülent Seğmen cumhuriyetin bir miras değil emanet olduğunu ifade ederek, “Türk milleti için cumhuriyet, muasır medeniyetler seviyesine gelmek değil, çalışkanlıkla, azimle ve ahlakla bu seviyenin üstüne çıkmaktır.  Cumhuriyet bize bir miras değil emanettir. Bu emaneti her ne olursa olsun korumakla yükümlüyüz. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” şeklinde konuştu.

“100. YIL” YAZISI BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Konuşmaların ardından tören öğrencilerin yapmış olduğu Ata Kule, 100. yıl gösteri ile devam etti.  Öğrenci ve öğretmenlerin sergilediği halk oyunları gösterileri törene katılanlar tarafından büyük bir beğeni toplarken, etkinlikler kapsamında 100 öğrenci tarafından "100. yıl" yazısı koreografi oluşturuldu. Program Anadolu Üniversitesi korosu, 100 balonun uçurulması ve 10. yıl marşının hep birlikte söylenmesi ile sona erdi.

Hatipoğlu'ndan Bayram Mesajı Hatipoğlu'ndan Bayram Mesajı

Editör: Ender Atmacan