Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası, W.A. Mozart ve A. Dvorak’ın ünlü eserlerini seslendirdiği muhteşem konserle müzikseverlere unutulmaz bir akşam yaşattı.

22 Mart Dünya Su Günü'ne Özel Gösteri 22 Mart Dünya Su Günü'ne Özel Gösteri

Atatürk Kültür Merkezi’nde Senfoni Orkestrası etkileyici bir konser verdi. Konserde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde Orkestra Şefliği Bölümü’nde doçent olarak görevini sürdüren Can Okan orkestra şefliği yaparken, yetenekli genç piyanist Mertol Demirelli solist olarak sahneye çıktı. Demirelli, W.A.Mozart’ın Piyano konçertosu no.23 eserini ustalıkla çalarakdinleyiciden büyük beğeni topladı. Bis parçası olarak F. Schubert’in bir parçasını seslendiren
sanatçı, uzun uzun alkışlanarak sahneden ayrıldı. Konserin devamında A. Dvorak’ın9.Senfoni “Yeni Dünyadan” adlı ünlü eserini icra eden Senfoni Orkestrası dinleyicilere adetamüzik ziyafeti sundu. Konser dakikalarca süren eden coşkulu alkışlarla sona erdi.Gelecek programda Senfoni Orkestrası, Karsu ile konser verecek. Biletleri satışa çıktığı ilk on dakikada tükenen konser, kapalı gişe olarak müzikseverlerle buluşacak.