Tepebaşı Belediyesi, çocukların kültürel ve sanatsal etkinliklerle içi içe olmaları için çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Odeabank tarafından geliştirilen ve kadın-erkek eşitliği bakış açısıyla yeniden yorumlanan masallardan uyarlanan “Eşit Masallartiyatro oyunu da Eskişehirli çocuklar ile buluştu. Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde 2 gösterim şeklinde gerçekleşen oyuna 5 yaş ve üzeri 890 çocuk katıldı. Sindirella, Rapunzel, Pamuk Kalpli Prens ve Yedi Cüceler, Kırmızı Başlıklı Kız ve Kurbağa Prens olmak üzere 5 masalın kahramanlarının aynı sahnede buluştuğu oyunda, çocuklara toplumsal cinsiyet eşitliği, doğa ve çevre konuları hakkında öğretici mesajlar verildi. Çocuklara ara tatil hediyesi olarak sunulan oyun, çocuklardan büyük alkış aldı. Gösterim sonunda sahneye çıkarak Odeabank’a teşekkür eden Tepebaşı Belediye Başkan Yardımcısı Nuray Çayır, Tepebaşı Belediyesinin çocuklar için keyifli ve öğretici etkinlikler düzenlemeye devam edeceğini kaydetti.

Senfoni Orkestrası'ndan Müzik Ziyafeti Senfoni Orkestrası'ndan Müzik Ziyafeti

Etkinlik sonunda çocuklara masal kitapları dağıtılırken, veliler de etkinlikten dolayı Tepebaşı Belediyesi ve Odeabank’a teşekkürlerini iletti.