Başkan Ünlüce: "Hoşgörü ve Dayanışma Çok Önemli" Başkan Ünlüce: "Hoşgörü ve Dayanışma Çok Önemli"

Açılış törenine Eskişehir Vali Yardımcısı Salih Altun, İl Müftüsü Bekir Gerek, İl Müftü Yardımcıları Aytekin Akçin, Dilaver Şahin, İsrafil İğde, Tepebaşı ilçe Müftüsü Gafur Yıldırım, Odunpazarı İlçe Müftüsü Hamdi Uzunharman ve çok sayıda hayırsever katıldı.
ESTÜ Camii, Eskişehir Teknik Üniversitesi'nin 15 bin öğrencisine ve çalışanlarına dini hizmet sunmak amacıyla hayırseverlerin katkılarıyla yapılıyor. Hayır çarşısı, bu projeye ve Eskişehir İl Müftülüğü Hizmet Binası inşastına, destek sağlamak için Reşadiye Camii avlusunda kuruldu. Çarşıda el işi ürünler, ev yapımı yiyecekler, ve kitaplar gibi çeşitli eşyalar satışa sunuldu. Çarşıdan elde edilen gelirin, ESTÜ Camii ve Eskişehir İl Müftülüğü hizmet binasının inşaatına aktarılacağı belirtildi.
Açılış töreninde konuşan Vali Yardımcısı Salih Altun, Eskişehir Teknik Üniversitesi'nin önemli bir eğitim kurumu olduğunu ve ESTÜ Camii ve Eskişehir İl Müftülüğü Hizmet Binası'nın üniversiteye ve şehre değer katacağını söyledi. Altun, hayır çarşısına katılan ve projeye destek veren herkese teşekkür etti.
İl Müftüsü Bekir Gerek ise, ESTÜ Camii ve Eskişehir İl Müftülüğü Hizmet Binası'nın hayırseverlerin bağışlarıyla yükseldiğini belirterek, "Bu güzel eser, Eskişehir Teknik Üniversitesi'nde okuyan ve çalışan kardeşlerimizin manevi ihtiyaçlarını karşılayacak, onlara manevi rehberlik edecektir. Rabbim bu projelere katkı sağlayan herkesin hayrını kabul etsin, bereket versin" dedi.
Hayır çarşısı, 10 Kasım'a kadar Reşadiye Camii avlusunda açık kalacak. Hayırseverler, çarşıyı ziyaret ederek hem alışveriş yapabilecek hem de ESTÜ Camii ve Eskişehir İl Müftülüğü Hizmet Binası'na katkı sağlayabilecek.

Editör: Yasin Karaçam