ALPU BELEDİYESİ’NE HER KONUDA DESTEK OLMAYA ÇALIŞTIK


Coşku ile karşılanan Başkan Kurt, Ünlüce ve Süllü’ye dernek üyeleri yoğun ilgi gösterdi. Ziyarette konuşan Başkan Kurt, 31 Mart’ta gerçekleşecek yerel seçimlerde Alpululardan destek istedi.  Odunpazarı Belediyesi olarak belediyeler arası dayanışmaya önem verdiklerini belirten Başkan Kurt, son beş yılda Alpu'nun bütün köyleri de dahil çöplerini Odunpazarı Belediyesi'nin Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün topladığını anlattı. Alpu Belediyesi’nin atıl durumdaki Beton Kilit Taş Üretim Tesisini Odunpazarı’na taşıdıklarını anlatan Başkan Kurt,  bu tesisle hem Odunpazarı’nın hem de Alpu’nun kilit taşı ihtiyacını karşıladıklarını söyledi. Başkan Kurt,  Odunpazarı Belediyesi olarak Alpu Belediyesi’ne her konuda destek olmaya çalıştıklarını belirtti. 

“HALKTAN, YOKSULDAN, EMEKÇİDEN YANA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ.”


31 Mart’ta gerçekleşecek olan Yerel Seçimlerin Türkiye için çok önemli olduğunu ifade eden Başkan Kurt, “Türkiye farklı bir seçime giriyor. Yapılacak iş belli, yerelde bizim adaylarımıza destek vermek, genelde de düzgünce muhalefet yapmak” dedi. Ülkede yaşanan derin ekonomik krize de değinen Başkan Kurt, ülke genelinde büyük bir yoksulluğun yaşandığına dikkat çekti. Odunpazarı Belediyesi’nin halkçı ve sosyal bir belediye anlayışı ile yönetildiğine dikkat çeken Başkan Kurt, konuşmasına şu sözlerle devam etti: “İşçimizle ek protokol imzalayacağız. Çalışan tüm personelimize yüzde 65 ek zam yapacağız. Ülkenin ekonomisine bakarsanız bu bile az, ancak yapabileceğimiz en üst limit bu. Bizim personel giderlerimizin, gelirlerimizin yüzde kırkı olması gerekiyor. Biz halktan, yoksuldan, emekçiden, ezilenden,

sömürülenden yana bir politika izliyoruz. Bunu da yapmaya devam edeceğiz.”

Hatipoğlu: ”Şehirdeki Yol Nasılsa Köylerdeki Yol da Öyle Olacak” Hatipoğlu: ”Şehirdeki Yol Nasılsa Köylerdeki Yol da Öyle Olacak”

“ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEM ALPU’YU GÜZELLİŞTİRME ZAMANI”


Kırım Tatarlarının hem kent merkezinde hem de köylerde yoğunlaşan nüfusu ile şehre büyük renk kattığını belirten CHP Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. Ayşe Ünlüce,  “Sizlerle sık sık bir araya geliyor, seçim sürecini değerlendiriyoruz. Sıcak karşılamanız ve ilginiz için sizlere de çok teşekkür ediyorum. Alpu'da Genel Sekreterliğim döneminde önemli yatırımlara imza attık. Bu yatırımlardan en önemlisi şüphesiz alt yapı çalışmalarıydı. İlçemizin en büyük eksikliklerinden biri olan kanalizasyon, yağmur suyu ve içme suyu hatlarını büyük emeklerle yeniledik. Altyapı büyük hizmettir ama yerin altında kaldığı için görünmez. Ama Alpuluların bunun kıymetini bildiğini, ekiplerimizin orada nasıl çalıştıklarını gördüklerini biliyorum. Artık önümüzdeki dönem Alpu'yu güzelleştirme zamanı" diye konuştu. Kırsalda üretici için gerçekleştirdikleri yatırımlara da değinen Ayşe Ünlüce, ilçe belediyeleri ile koordineli çalışmaların meyvelerini topladıkları ilçelerden birisinin de Alpu olduğunu belirtti. Ünlüce, “Gürbüz Başkanımız zorluklara rağmen bizle birlikte önemli çalışmalara imza attı. Bunlardan birisi de kırsalda zor günler geçiren üreticilerimize desteklerimizdi. Küçükbaş Hayvancılığı Geliştirme Projemiz ile çiftçimize canlı hayvan desteği sağladık. Bozan'da Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile gerçekleştirdiğimiz protokol çerçevesinde kooperatife canlı manda hibe etmiştik biliyorsunuz. Bu gibi desteklerimizi arttırarak sürdüreceğiz bundan hiç şüpheniz olmasın" dedi.