Tepebaşı Belediyesi, sürdürülebilirlik alanında örnek çalışmaları hayata geçirmeye devam ediyor.

Küresel Amaçlar çerçevesinde başlatılan Tepebaşı Sürdürülebilir İşletmeler Projesi ikinci yılında da devam ediyor. Turizm sektörü ve otelleri ele alan proje için başvurular başladı. Projeye katılmak isteyen oteller, 31 Aralık 2023 tarihine kadar başvuru yapabiliyor.

Özel Bireylerden Başkan Ataç’a Ziyaret Özel Bireylerden Başkan Ataç’a Ziyaret

Projeye katılmak isteyen oteller, duyuru görselinde yer alan QR kodu okutarak veya https://tinyurl.com/kureseliz linkine tıklayarak kayıt formunu doldurabiliyor.

Tepebaşı Sürdürülebilir İşletmeler Projesi

Tepebaşı Sürdürülebilir İşletmeler Projesi, işletmelerin faaliyetlerinde çevresel, sosyal, kültürel, ekonomik, insan hakları, sağlık, güvenlik gibi konuları ele alarak daha sürdürülebilir olmalarını amaçlıyor. Proje kapsamında en hızlı gelişen sektörlerden biri olarak ekonomiye ciddi katkılar sağlayan fakat aynı zamanda tüketimin en çok yapıldığı oteller, öncelikli işletme olarak ele alınıyor. Sürdürülebilir İşletmeler Projesinde; otellerin sürdürülebilirlik yolculuklarında, politikalarını ve yönetim planlarını iş stratejilerine, işletme süreçlerine ve kalite standartlarına entegre etmesi bekleniyor.

Geçen yıl ilki gerçekleştirilen projeye 12 otel katıldı. Proje kapsamında gerçekleştirilen denetimler sonucu 2 otel gümüş, 7 otel altın ve 2 otel ise platin Küreselİz Sürdürülebilir İşletmeler Sertifikasını almaya hak kazandı.