Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, esnaf ve vatandaşlarla buluşmaya devam ediyor. Daha önce Vişnelik Mahallesi’nde kurulan Çarşamba Pazarı’nı ve Akcami Mahallesinde kurulan Perşembe Pazarı'nı gezen Başkan Kurt, pazarcı esnafının daveti üzerine 71 Evler Mahallesi’nde kurulan Cumartesi Pazarına gitti. Pazar yoğunlaşmadan erken saatlerde Cumartesi Pazarına giden Başkan Kurt, pazarda tezgâh açan esnafı tek tek ziyaret ederek pazarcı esnafının halini hatırını sordu. Esnafın çay ikram ettiği Başkan Kurt, esnafın istek, şikâyet ve önerilerini dinledi, işlerinde kolaylıklar ve bol kazançlar diledi.

PAZAR ESNAFI DAVET ETTİ BAŞKAN KURT PAZARA GİTTİ

Karlar Altında Uzun Yürüyüş Karlar Altında Uzun Yürüyüş

Alışveriş yapan ilçe sakinleriyle de sohbet eden Başkan Kurt, dertlerini dinledi, semtleriyle ilgili talep ve önerilerini aldı. Pahalılıktan ve yılbaşı sonrası gelen zamlardan şikayetçi olan vatandaşları uzun uzun dinleyen Başkan Kurt’a yoğun bir ilgi vardı. Vatandaşların sıcak ilgisiyle karşılaşan Başkan Kurt, “Perşembe pazarına gittiğimizde, Pazar esnafımız bizi 71 Evler’de kurulan Cumartesi Pazarına davet etmişti. Onların daveti üzerine çay içmeye, sohbet etmeye geldik. Bu Pazar bizim için önemli. Çünkü 71 Evler sakinlerinin talebi üzerine, hemşehrilerimizle birlikte büyük mücadeleler vererek pazarın kurulmasını sağladık. Bugün de pazar esnafımızla çay içtik, sohbet ettik, hayırlı işler diledik. Hemşehrilerimizin hallerini hatırlarını sorduk. Hemşehrilerime samimiyetleri ve hoş sohbetleri için teşekkür ediyorum. Odunpazarı birlikte güzel” dedi.

MAHALLE SAKİNLERİNDEN BAŞKAN KURT’A PAZAR TEŞEKKÜRÜ

Cumartesi pazarı için Başkan Kurt’a teşekkür eden vatandaşlar, “Pazarlarda fiyatlar daha uygun. Marketler pahalı. Biz de daha önce pazar için Emek Mahallesi’ne gitmek zorunda kalıyorduk. Başkanımızdan mahallemize pazar kurmasını istedik, o da bize verdiği sözü tuttu. Bu pazarın kurulması için bizimle birlikte mücadele etti. Bu pazar, bizim için çok iyi oldu. Sağ olsun” dedi. 

Yapılan çalışmalardan memnuniyetlerini dile getiren esnaf ise Başkan Kurt’a Odunpazarı’na yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür etti.