Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Erenköy Mahallesi’nde kadınlar tarafından düzenlenen arabaşı etkinliğine katıldı. Sezai Aksoy Halk Merkezi’nde gerçekleşen etkinlikte Başkan Kurt, kadınların istek ve taleplerini dinledi, sorularına cevap verdi.

Camilerde Ramazan Temizliği Camilerde Ramazan Temizliği

Odunpazarı Belediyesi, 16 mahallede açtığı 17 halk merkezinde ‘Halk için Halk Merkezleri’ sloganı ile çalışmalarını sürdürüyor. Halkın kullanımına açık olan halk merkezlerinde, mahalle sakinleri ve kursiyerler nişan, diş buğdayı, gün gibi etkinlikler de düzenliyor. Son olarak Erenköy Mahallesinde bulunan Sezai Aksoy Halk Merkezi kursiyerleri, arabaşı etkinliği gerçekleştirerek, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u davet etti. Arabaşı etkinliği öncesinde, Sezai Aksoy Halk Merkezi’nde bulunan atölyeleri gezen Başkan Kurt, atölye katılımcısı kadınlarla sohbet etti. Kadınlara kolaylıklar diledi. Ardından da kadınların düzenlediği arabaşı etkinliğine katıldı. Erenköylü kadınların sorularını cevaplayan Başkan Kurt, onların istek ve taleplerini dinleyerek, ilgili müdürlüklere ileteceğini söyledi.
TÜRKİYE İÇİN HAYATİ ÖNEME SAHİP
Türkiye’nin14 Mayıs 2023 günü bir seçim gerçekleştireceğini kaydeden Başkan Kurt, bu seçimin Türkiye için hayati bir öneme sahip olduğunu vurguladı. Türkiye’nin 21 yıldır iyi yönetilemediğini ifade eden Başkan Kurt, 6 Şubat’ta meydana gelen ve 11 ilde yıkıma neden olan depremler ve sonrasında yaşananların da bunun en büyük göstergesi olduğunu dile getirdi. Başkan Kurt, “Artık bir tarafta demokrasi, diğer tarafta demokrasi karşıtları; bir tarafta Cumhuriyet diğer tarafta ise Cumhuriyet karşıtları noktasına gelen bir durumdayız. Bu nedenle demokrasiden, insan haklarından ve Cumhuriyetten yana olan herkesin Millet ittifakının etrafında kenetlenmesi çok önemli bir görev. Çocuklarımızın, gençlerimizin, ülkemizin ve kendi geleceğimiz için bunu yapmak zorundayız. Bu noktada da kadınlara büyük işler düşüyor” dedi.