Divan başkanlığını Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru’nun gerçekleştirdiği genel kurul, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Av. Ayşe Ünlüce, Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt ve Gökmeydan Mahallesi sakinlerinin yoğun katılımıyla gerçekleşti.

     Genel Kurul’da açılış konuşmasını gerçekleştiren Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru, Odunpazarı’nda 22 Mahalle’de katılımcı demokrasiyi ve mahalleli vatandaşın kent yönetiminde söz sahibi olmasını sağlamak amacıyla kurdukları mahalle meclislerinin en köklülerinden olan Gökmeydan Mahalle Meclisi genel kurulunu yoğun katılımla gerçekleştirmekten dolayı mutlu olduklarını, Eskişehir’deki vizyoner ve katılımcılığı önemseyen belediye başkanları sayesinde kent konseyi mantığının doğru işlediğini belirtti. Başkan Kumru, genel kurula katılan Kurt ve Ünlüce’ye yerel seçimlerde başarılar dileyerek, 25 yıllık emekleriyle örnek ve model bir kent yaratan Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’e de teşekkür etti. 


    KARARLARI BİRLİKTE ALIYORUZ


    Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ise konuşmasında şunları söyledi: ‘’Mahalle Meclisleri bizler için çok önemli. Biz Odunpazarı Belediyesi olarak mahallelerde yapacağımız faaliyetleri mahallede yaşayan vatandaşlarımızla birlikte yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Gökmeydan’ın sorununu, buradaki gelişmeleri, buraya yapılacak hizmetleri sadece Gökmeydan muhtarına bırakırsanız bu doğru bir iş olmaz. Sadece Odunpazarı Belediyesi’ne bırakırsanız da doğru bir iş olmaz. Bu aktörlerin hepsiyle birlikte bu işi gerçekleştirmemiz lazım. Biz bu yöntemi doğru buluyor ve uyguluyoruz. Kararları birlikte alıyoruz, Odunpazarı’nı birlikte yönetiyoruz. Yeni dönemde de mahalle meclislerimizin sayısının artmasını ve katılımcı sayılarının daha fazla olmasını bekliyoruz. ‘’ 

KENT KONSEYLERİMİZE BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ

Babalar Günü Satışları Bazı Esnafları Memnun Etmedi Babalar Günü Satışları Bazı Esnafları Memnun Etmedi


Toplantıda konuşma yapan bir diğer isim olan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Av. Ayşe Ünlüce ise kendisinin de sivil toplumun içinden gelen, kent konseylerinde görev alan ve yerel gündem 21 sürecinden bu yana bu hareketin hem destekçisi, hem de katılımcısı olduğunu söyledi. Ünlüce kentteki önemli aktör ve bileşenleri bir araya toplayan kent konseylerine ve katılımcılık örneği olan mahalle meclislerine büyük önem verdiklerini ve önümüzdeki dönem kent konseyleriyle iş birliği içerisinde çalışacaklarını vurguladı. 

Konuşmaların ardından yapılan mahalle meclisi yürütme kurulu seçiminde, 33 Gökmeydanlı vatandaşın yer aldığı yeni dönem mahalle meclisi yürütme kurulu listesi oy birliğiyle göreve başladı.
 

Editör: Yasin Karaçam