Eskişehir Karadenizliler Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Cevdet Kılıç ve Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Salih Kılıç, Kerem Çakıroğlu, Hakan Sarıcaoğlu ve Gökhan Koçal ile birlikte Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u ziyaret etti.

Eskişehir’de Yangın 2 dükkân Kullanılamaz Hale Geldi Eskişehir’de Yangın 2 dükkân Kullanılamaz Hale Geldi

Gerçekleşen ziyarette Başkan Kılıç, Eskişehir’de yaklaşık 60 bin Karadenizlinin yaşadığını ifade ederek, şehirde yaşayan tüm Karadenizlileri en iyi şekilde temsil etmek için faaliyetlerde bulunduklarını belirtti. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un aslen Kırımlı olmasından dolayı hemşehrileri olarak gördüklerini ifade eden Başkan Kılıç, Odunpazarı Belediyesi ile daha fazla iş birliği içinde olmak istediklerini ifade etti.
Kurt: Kırım Türkü olarak Karadenizliyim Eskişehir Karadenizliler Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Cevdet Kılıç ve Yönetim Kurulu üyelerinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Kurt, “Sayın Başkanın dediği gibi Bir Kırım Türk’ü olarak ben de bir Karadenizliyim” ifadelerinde bulundu. Odunpazarı Belediyesinin hemşehri derneklerine her zaman önem verdiğini söyleyen Başkan Kurt, hemşehri derneklerinin kültürün yeni nesillere aktarılarak unutulmasını engellediğini kaydetti. Başkan Kurt, Odunpazarı Belediyesi olarak hemşehri derneklerine destek olmaya devam edeceklerini dile getirdi.