Eskişehir'de '50. Yıl Sanat Gecesi-2' Etkinliği Eskişehir'de '50. Yıl Sanat Gecesi-2' Etkinliği

Cumhuriyet’in 100. Yıl Kutlamaları kapsamında Odunpazarı Belediyesi halk konserleri düzenliyor. İlk konser 20 Ekim Cuma Günü düzenlenecek. Ramazan Çelik’in sahne alacağı konser, 71 Evler Mahallesi Ediz Bahtiyaroğlu Spor Tesislerinde gerçekleşecek. Ramazan Çelik Konseri saat 19.00’da başlayacak. 

Bir diğer konser de 23 Ekim Pazartesi yapılacak. Halk müziğinin sevilen sesleri Oğuz Aksaç ve Niyazi Koyuncu’nun sahne alacağı konser, Büyükdere Mahallesi Ali Çetinkaya Caddesi’nde bulunan Eskişehir Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Cemevi yanındaki toprak sahada düzenlenecek. Oğuz Aksaç ve Niyazi Koyuncu Konseri saat 19.00’da başlayacak. 

Gerçekleştirilecek iki konserin de ücretsiz olduğunu söyleyen Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Sevgili hemşehrilerim, Cumhuriyetimizin 100. yılını coşkuyla kutluyoruz. Milletimizin özgürlük, eşitlik ve bağımsızlık tutkusunun taçlandığı bu büyük günü gurur ve sevinçle karşılıyoruz. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıl dönümünde, geçmişten aldığımız güçle, geleceğe daha umut dolu bakıyoruz. Tüm hemşehrilerimi, Cumhuriyetimizin 100. Yılını kutlayacağımız halk konserlerine davet ediyorum. Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun, nice yüzyıllara!” dedi. 
 

Editör: Yasin Karaçam