Kapanış töreninde konuşan Başkan Kazım Kurt, festivalde emeği geçen ve festivale katılan herkese teşekkür etti.

Sivrihisar'da Harman Verimli Geçiyor Sivrihisar'da Harman Verimli Geçiyor


Odunpazarı Belediyesi tarafından Eskişehir Avrupa Birliği Derneği (ES-AB) iş birliği ile Türkiye’de ve Eskişehir’de sadece Odunpazarı Belediyesi tarafından düzenlenen Odunpazarı Dinleme, Diyalog, Dayanışma (3D) Gençlik Festivali’nin üçüncüsü, Kanlıkavak Parkı’nda gerçekleştirildi. Kamuya tartışma alanı açmak amacıyla gerçekleştirilen ve 3 gün süren
festival için görkemli bir kapanış töreni yapıldı. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve çok sayıda gencin katıldığı kapanış töreninde Başkan Kurt, festivalin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek, katılım belgesi takdim etti.


Kardeş Belediyeler Muhteşem Gösteriler Sergiledi


Festival boyunca dans gösterileri ve konserler de düzenlendi. Festivalin üçüncü gününde sahne gösterileri, Odunpazarı Belediyesi Halk Oyunları Ekibinin dans gösterisi ile başladı. Ardından da Odunpazarı Belediyesi’nin kardeş belediyeleri Kıbrıs Lefke, Kıbrıs Mehmetçik, Kayseri Melikgazi ve Bulgaristan Razgrad’dan gelen konuklar, sahnede dans gösterileri yaptı. Kardeş belediyelerin renkli dans gösterilerinin ardından festivalin kapanış törenine geçildi.


Satranç ve Mangala Turnuvasında Zafere Uzananlar Belli Oldu


Festivalin son günü Mater Akademi satranç turnuvası ve mangala turnuvası düzenledi. İki kategoride gerçekleştirilen satranç turnuvasında Ali Yiğit Demirtaş üçüncü, Süphan Hasanzade ikinci, Ömer Sülük ise birinci oldu. Geleceğin Santranç Yıldızları kategorisine ise Kutay Kurt dördüncü, Alper Türe üçüncü, Berat Ali Şahin ikinci, Toprak Göktuğ Ermiş ise birinci oldu. Mangala da Ayaz Reno Balık üçüncü, Deniz Tun ikinci Ali Yiğit Demirtaş da birinci olmaya hak kazandı. Şampiyonların teşekkür belgelerini Başkan Kurt takdim etti. Kapanış töreninde konuşan Başkan Kurt, festivalin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek, katılım belgesi takdim etti.


Ünlü Gruplardan Gençlere Konser


Ardından da Panik Atak ve Soup Opera Müzik Grupları sahneye çıkarak, konser verdi. Sevilen şarkıları seslendiren Panik Atak ve Soup Opera, gençlere muhteşem bir müzik ziyafeti sundu. Panik Atak ve Soup Opera’nın söylediği şarkılara hep birlikte eşlik eden gençler, dans ederek eğlendiler.

Editör: Buğrahan Doğangil