Avrupa ülkelerinde yaşayan Türk sosyal demokratların üst örgütü, Almanya merkezli Sosyal Demokrat Halk Dernekleri Federasyonu (HDF) Genel Başkanı Necip Şahin, yönetim kurulu üyeleri ve beraberindeki heyet Eskişehir’e geldi.

     Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret eden HDF Genel Başkanı Şahin ve beraberindekiler, nazik misafirperverliği için Büyükerşen’e teşekkür etti. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce’nin de yer aldığı ziyarette Genel Başkan Şahin, “Cumhuriyetimizin 100. Yılında Başkentimiz Ankara’da genel kurulumuzu yaptık. Ardından Eskişehir’i ziyaret listemize aldık. Eskişehir çok güzel bir şehir. Aslında şöyle tanımlamak daha doğru olacak; Eskişehir vizesiz girilen bir Avrupa şehridir. O yüzden gelip görmek istedik. Bu şehrin mimarı olarak sizleri de ziyaret etmekten dolayı çok büyük mutluluk duyduk. Başkan Büyükerşen’in belediyecilikte yaptıkları, hayata geçirdiği başarılı şehircilik projeleri herkes için ilham kaynağı ve çok güzel örneklerdir. Misafirperverliğiniz için çok teşekkür ederiz.” dedi.

Arefe Günü Kurban Pazarına Akın Var Arefe Günü Kurban Pazarına Akın Var

       Başkan Büyükerşen de Şahin ve beraberindeki heyete nazik ziyaretleri için teşekkür ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Ziyaret sonunda Şahin, Başkan Büyükerşen’e hediye takdiminde bulunurken, Büyükerşen de Şahin’e Atatürk portresi hediye etti.Karşılıklı görüş alışverişinin yapıldığı ziyaret çektirilen fotoğrafla tamamlandı.

Editör: Ender Atmacan