Odunpazarı Belediyesi tarafından bugüne kadar 23 adet halk kütüphanesi açıldı. Belediye aynı zamanda da açtığı bu kütüphanelerde duayen isimlerin adını yaşatıyor. O isimlerden birisi de Eskişehir basınının duayen isimlerinden rahmetli Gazeteci Önder Baloğlu oldu.

Odunpazarı Belediyesi son olarak İstiklal Mahallesi Başarılı Sokak’ta yer alan Ceren Özdemir Adalar Gençlik Merkezi’nde bulunan kütüphaneye, Eskişehir’in usta gazetecisi Önder Baloğlu’nun adını verdi. İçinde 5 bin kitabın bulunduğu, aynı zamanda da ders çalışma salonu olarak kullanılan kütüphanenin açılışı 9 Aralık Cuma günü saat 18.00’de yapılacak.

Kesikbaş; “Bu bizim için çok önemli!” Kesikbaş; “Bu bizim için çok önemli!”

Eskişehirli usta gazeteci Önder Baloğlu’nun adını, Ceren Özdemir Adalar Gençlik Merkezinde yaşatmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Başkan Kurt, “Eskişehir’in duayen gazetecisi, Eskişehirli gazetecilerin ağabeyi Önder Baloğlu, adını taşıyan bu kütüphanede yaşamaya devam edecek. Ben, tüm basın emekçilerini ve Eskişehirlileri, Baloğlu’nun ailesinin de katılacağı açılış törenine davet ediyorum” dedi.