Eskişehir’in belediyelere ait ilk engelli kreşi olan Odunpazarı Belediyesi Ahmet Ara Engelsiz Gündüz Bakımevi ve Kreşi’nde, eğitim devam ediyor.3-6 yaş otizm ve zihinsel engelli çocukların eğitim ve öğretim gördüğü kreşte, son olarak Vecihi Hürkuş Havacılık Parkı’na gezi düzenlendi. Vecihi Hürkuş Havacılık Parkı’nı ziyaret eden minikler, parkta bulunan uçakları inceledi. Yetkililerden uçaklar ile ilgili bilgi alan minikler, taşıtlar konusunu yaşayarak öğrendi.

 

Engelsiz Kreşte Eğitim Devam Ediyor

Engelsiz Kreşte, çocukların 3 saatlik grup eğitimlerinden yararlandığını kaydeden yetkililer, “Oyun, müzik, spor, sanat etkinlikleri, masa etkinlikleri yapan çocuklar, bahçeye de çeşitli ürünler ekiyor. Sosyal becerilerin gelişmesi için sosyal hayata uyum, akademik gelişim ve iletişim becerileri konularında da etkinler gerçekleştiren çocuklar, her anlamda gelişimlerini sağlamaya devam ediyor” dedi. Yetkililer, Vecihi Hürkuş Havacılık Parkı’nda düzenlenen bu etkinliğinde çocukların eğitiminin birer parçası olduğunu dile getirdi. 

Eğitim Gücü Sen'den Açıklama Eğitim Gücü Sen'den Açıklama

Başvurular Devam Ediyor

Ahmet Ara Engelsiz Gündüz Bakımevi ve Kreşi’nde başvurular devam ediyor. Vadişehir Mahallesi Tekin Alp Caddesi 73/1 adresinde bulunan Ahmet Ara Engelsiz Gündüz Bakımevi ve Kreşi’ne kayıt yaptırmak isteyen vatandaşların kreşe giderek başvuru formu doldurması gerekiyor. Detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar, hafta içi 08.00-17.00 saatleri arasında 0222 217 77 12 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilir.

Editör: Buğrahan Doğangil