Eskişehirspor’un Trabzonspor’a olan borcunu kapatabilmek için başlattığı kampanyaya pek çok yerden destek gelirken, en anlamlısı bugün İskoçya’dan ulaşacak. Eskişehirspor’un kardeş takımı Saint Johnstone, bu akşam oynayacağı maç öncesi Eskişehirspor için yardım toplayacak.

Eskişehirspor taraftarının gözü bu akşam İskoçya’da olacak.

Şehirde pek çok kesimin oralı olmadığı yardım kampanyasına çok uzak bir ülkeden destek gelmesi, şehrin gözünü bu akşam oynanacak maça çevirdi.

2012 Yılında UEFA Kupasında karşı karşıya gelen iki ekibin taraftarları hem Eskişehir’de hem de Perth şehrinde son derece dostane görüntüler vermişti. O yıl başlayan kardeşlik köprüsü ise kendisini 2022 yılında bir kez daha gösterdi. Tarihinin en zorlu yıllarından geçen Eskişehirspor’u unutmayan İskoç ekibi, Eskişehir’den gelen talepler doğrultusunda harekete geçmiş, geçtiğimiz hafta tribünde büyük bir pankart açarak Eskişehirspor’un yanında olduğunu göstermişti.

Manevi olarak Eskişehirspor’un yanında olan Perth Şehrinin taraftarı, maddi olarak da destek vermek amacıyla bir yardım kampanyası başlattı.

Yılanlı vadide 20 kilometre yürüdüler Yılanlı vadide 20 kilometre yürüdüler

Bu akşam Türkiye Saati ile 18.00’de Saint Johnstone-Motherwell arasında oynanacak maç öncesi yardım kutusu düzenleyen İskoç kardeşler, toplayacakları parayı Eskişehirspor’un kampanyasına gönderecek.

Yapılan bu destek girişimi, daha şimdiden ülkemizin ve İskoçya’nın spor basınında büyük yer edindi.

Maç öncesi Eskişehir olarak kardeş takımımız Saint Johnstone ekibine yürekten başarılar diliyoruz.