Çinli Heyetten Anadolu Üniversitesi'ne Ziyaret Çinli Heyetten Anadolu Üniversitesi'ne Ziyaret

Osman Yaşar Tanaçan, Doç. Dr. Feyyaz Bodur ve Vicdan Tanaçan Erginel’in eğitmenliğini yaptığı Odunpazarı Belediyesi Osman Yaşar Tanaçan Fotoğraf Galerisi Fotoğrafçılık Atölyesi’nde fotoğrafın cam filmlerden bugün ki son teknolojiye kadar ki gelişimi, telefon fotoğrafçılığı teknikleri ve kompozisyon sanat kısmı detaylarıyla anlatılıyor.


Salı akşamları Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde (YKSM) gerçekleşen derslere, kursiyerler yoğun ilgi gösteriyor. Osman Yaşar Tanaçan Fotoğraf Galerisi Fotoğrafçılık Atölyesi’nin son dersinde "Fotoğraf ve Video Çekiminde Drone Teknolojisi" sunumu yapıldı.


Osman Tansu Tanaçan'ın gerçekleştirdiği sunumda dronelerin tanıtımı, işlevleri, kullanım kuralları ve kullanıldıkları alanlar anlatıldı. Derste ayrıca fotoğrafın gösterdiği gelişim, insanların hayatına katkıları ile fotoğrafın özel ve ticari hayattaki yerine yer verildi. Fotoğrafçılık atölyesi, atölye sonunda fotoğraf gezisi düzenleyecek. Bu gezide çekilen
fotoğraflar ile Odunpazarı Belediyesi Osman Yaşar Tanaçan Fotoğraf Müzesinde gerçekleşecek sergi ile atölye tamamlanacak.

Editör: Buğrahan Doğangil