Mimarlık Parkı adı verilen park Kilit Sokak ile Merthan Sokak arasında yer alıyor. 3600m2 alana yapılan Mimarlık Parkı, 19 Ekim Perşembe günü saat 14.00’de törenle açılacak.

Porsuk Çayı Buz Tuttu Porsuk Çayı Buz Tuttu

Katılımcı, sosyal ve halkçı belediyecilik anlayışı ile yönetilen Odunpazarı Belediyesi, bu yönetim anlayışının en güzel örneklerini sergilemeyi sürdürüyor. Belediye son olarak Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ne (TMMOB) bağlı Mimarlar Odası Eskişehir Şubesi ile birlikte 71 Evler Mahallesi’ne park yaptı. Parka, Mimarlık Parkı adı verildi.

71 Evler Mahallesi, Kilit Sokak ile Merthan Sokak arasında bulunan park, 3600m2 alana yapıldı. Mimarlık Parkında; oyun grubu, fitness aletleri, yürüyüş yolları, oturma alanları bulunuyor. Parkta bulunan kent mobilyalarının tasarımı Eskişehir Mimarlar Odası tarafından yapılırken, bu mobilyaların imalatları ise Park ve Bahçeler Müdürlüğü atölyelerinde gerçekleştirildi. Parkta bulunan yürüyüş yoluna, zemin boyasıyla çocukların zevkle kullanabilecekleri bir oyun parkuru yapıldı. Park alanında, ayrıca Mimarlık ile ilgili bilgilendirme panoları da bulunuyor.

Çalışmaları tamamlanan Mimarlık Parkı’nın açılışı 19 Ekim Perşembe günü saat 14.00’de törenle yapılacak.