İlk yangın Beylikova’da çıktı. Yalınlı Mahallesinden 12.20 de yapılan ihbar ile Mihalıççık Orman işletme Müdürlüğü Orman yangın İlk Müdahale ekibi harekete geçti. Anızda başlayan ve ağaçlandırma sahasına sıçrayan yangın 1 saatlik bir çabanın ardından 2,5 hektarlık bir alanda kontrol altına alındı. Söndürme çalışmalarına Mihalıççık ve Beylikova Belediye itfaiyeleri de destek verdi.

         İkinci ihbar Tepebaşı ilçesi yarımca Mahallesinden geldi. Tandır Gözetleme kulesi saat 13.55 de köy mezarlığı arkasında bir duman gördüğünü bildirdi. Yarımca da konuşlu bulunan Çatacık Orman İşletmesi İlk Müdahale ekibi kısa sürede alevlere müdahale etti. Mezarlığın içine sıçrayan yangın söndürüldü.

2 Kişiyi Öldürmekten Yargılanan Baba ve 2 Oğluna Ceza Yağdı 2 Kişiyi Öldürmekten Yargılanan Baba ve 2 Oğluna Ceza Yağdı

         Hemen 5 dakika sonra Saat 14.00’de de bu sefer Seyitgazi Beyseri gözetleme kulesinden bir duman ihbarı geldi. Akin Mahallesinde hemen evlerin bitişiğinde otluk alanda başlayan yangına Seyitgazi ve Kırka’da konuşlu bulunan Orman Yangın İlk müdahale ekipleri ulaştı. Alevlerin evlere yaklaşması üzerine Seyitgazi belediye itfaiyesinden de yardım istendi. Bu yangında korkulan olmadı ve alevler köy içine ve ormanlık alana gelmeden, 1 dönümlük bir alanda söndürüldü. Yangında birkaç metruk ev zarar gördü.