Başkan Büyükerşen, bir dizi temasta bulunmak üzere Eskişehir’e gelen Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Jovan Manasijevski ve Ekonomi Müsteşarı Suzana Tuneva’yı makamında ağırladı.

Kuzey Makedonya Cumhuriyeti Eskişehir Fahri Konsolosu Harun Karacan’ın da yer aldığı ziyarette Büyükelçi Jovan Manasijevski, Eskişehir ile yakın ilişkiler içinde olmak istediklerini ifade ederek, “Eskişehir, genç nüfusun yoğun olduğu bir şehir. Kuzey Makedonya’nın Başkenti Üsküp ile çok benzer yönleri var ve nüfusu hızla artıyor. Eskişehir ile her alanda çalışmalarımızı geliştirmek ve kardeş şehir olmak için diyaloglarımızı arttırmak istiyoruz. Eskişehir çok güzel, modern bir şehircilik yapısına sahip. Nazik misafirperverliğiniz ve sıcak karşılamanız için çok teşekkür ederim.” dedi

Başkan Büyükerşen de nazik ziyaret dolayısıyla konuk büyükelçiye teşekkür ederek, iki ülke ve iki halk arasında tarihi ve kültürel bağların çok güçlü olduğunu vurguladı.  Büyükerşen, Makedonya’yı ziyaret ettiğini ve Türkiye ile çok benzer yönleri olduğunu aktararak iş birliğinin önemine dikkat çekti. Büyükerşen daha sonra konuklarına Eskişehir ve üniversiteler hakkında bilgiler verdi.

Milletvekili Dönmez'den Şehit Ailesine Ziyaret Milletvekili Dönmez'den Şehit Ailesine Ziyaret

       Büyükerşen ve Manasijevski’in karşılıklı hediye takdim ettiği ziyaret, olası işbirlikleri hakkında yapılan fikir alışverişi sonrası çektirilen fotoğrafla tamamlandı.