CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, TBMM heyeti ile gittiği Belçika’da, depremin ana merkezlerinden Nurhak’ta yakınlarını kaybeden yurttaşların yoğunlukta olduğu Anvers’te dernekleri ziyaret ederek, baş sağlığı diledi. Brüksel’deki Emirdağlılar Yardımlaşma Derneği’ni de ziyaret eden Çakırözer, depremzede yurttaşlara destek için topladıkları yardımlara teşekkür etti.

“Meclis Kapanmadan İşçilerin Kadro Hakkını Verelim” “Meclis Kapanmadan İşçilerin Kadro Hakkını Verelim”

“HERKES TEK YÜREK OLDU..”
NATO Parlamenter Asemblesi üyeleri CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer ve İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, TBMM heyeti ile toplantılar için gönderildiği Belçika’da, bölgede yaşayan Türklerle bir araya geldiler. Kahramanmaraş ve Nurhaklı yurttaşların yoğunlukta yaşadığı Anvers kentindeki dernekleri ziyaret eden Çakırözer ve Sındır, deprem bölgelerinde yakınlarını kaybeden yurttaşlara baş sağlığı dileyerek, “Yaşadığımız acıların tarifi yok. Ama tek yürek yaraları, dayanışmayı el birliğiyle hep birlikte saracağız” mesajını verdi.
BRÜKSEL’DEKİ EMİRDAĞLILARA TEŞEKKÜR
Çakırözer ve Sındır, Emirdağlıların yoğunlukta yaşadığı Brüksel’de ise Emirdağlılar Yardımlaşma Derneği’ni (EYAD) ziyaret ederek, depremzede yurttaşlar için Belçika’da topladıkları yardımlara teşekür etti. Çakırözer, “Ülkemiz ağır koşullar altında zor bir süreç içerisindeyken en son yaşanan deprem de üstüne geldi. 11 ili kapsayan depremlerde resmi rakamlara göre 42 bin yurttaşımız
yaşamını yitirdi. Belçika’dan da deprem bölgelerine yoğun şekilde yardımlar yapıldığını gördük. Belçika’daki yurttaşlarımızın yardımlarına minnettarız. Sizlere hem teşekkür etmeye geldik. Hem de ülkemizden, Eskişehirden sizlere selamlar getirdik, sizlerden de dostluk,
dayanışma mesajlarını ülkemize götüreceğiz” dedi. Milletvekillerine, CHP Belçika Birlik Başkanı Derya Bulduk ve yönetimi de eşlik etti.